Aileler, Facebook Yaş Sınırını Önemsemiyor

E-posta Yazdır
ABD’de yaşları 10-13 arasında değişen çocukların ebeveynleri arasında yapılan bir araştırmaya göre, ailelerin %36’sının çocuklarının Facebook’un yasal sınırı olan 13 yaşından daha önce Facebook’a üye olduklarını bildikleri ve

British Columbia Üniversite'nin Facebook Araştırması

E-posta Yazdır
Vancouver'daki British Columbia Üniversitesi tarafından yapılan araştırma Facebook içindeki binlerce bilgiye dayanılarak yapıldı.Araştırma çalışması sırasında 250GB civarında kişisel bilginin kolaylıkla toplandığı belirtildi.Öncelik sahte UBC hesabından (Yani Britanya Columbia Üniversitesi hesabı) kayıdı yapılan oldukça inandırıcı 102 profilde, kişi bilgileri, isimler, fotoğraflar ve yer güncellemeleri oluşturuldu.

Başkan Tumblr’da hesap açtı!

E-posta Yazdır
ABD Başkanı Barack Obama’nın sosyal medyayı ne denli etkili kullandığını biliyoruz. Facebook, Twitter, Foursquare derken, Başkan sonunda kendisine Tumblr hesabı da açtı.

iOS 5, Twitter’ı Uçurdu!

E-posta Yazdır
Twitter’ın CEO’su Dick Costolo, San Francisco’da gazetecilere yaptığı açıklamada, günde atılan toplam tweet sayısının tam 250 milyona ulaştığını belirtti. İşin ilginci, geçtiğimiz haftaya göre tweet sayısının tam üç katına ulaşmış olması. Peki yalnızca bir haftada ne değişti? Nasıl oldu da atılan tweetler, bu kadar kısa bir zaman içinde üçe katladı?

 

Google Beklenen İlgiyi Görmeyen Buzz'ı Kapatıyor

E-posta Yazdır
Şubat 2010'da Facebook ve Twitter'a rakip olması amacıyla kurulan Buzz, hiç bir zaman beklenen ilgiyi görmedi. Servisin ilk kurulduğu zamanlarda ortaya atılan gizlilik sorunları ise kullanıcıların Buzz'dan buz gibi soğumasına neden olmuştu. Hürriyet'in derlediği habere göre resmi blogunda konuyla ilgili açıklama yapan Google, birçok servisin yanında Buzz'ı da kapatacağını bildirdi. Kullanıcılar artık Buzz üzerinden yeni gönderi yapamayacaklar. Öte yandan Google Takeout ile var olan içeriği toplu halde indirebilecekler.

Timelines.com’dan Facebook’a dava!

E-posta Yazdır
Facebook son icraati ‘Facebook Timeline’ ile sosyal medya dünyasında bir devrim yaratmaya hazırlanırken, beklemedikleri bir gelişme Facebook’ta moralleri bozdu. Chicago merkezli Timelines Inc. isimli küçük bir şirkete ait olan ‘tarihte bugün’ tarzı haberler yapan, fazla takipçisi olmasa da spordan politikaya ilginç konulara yer veren Timelines.com, isim benzerliği dolayısıyla Facebook’a dava açtı.

Facebook’tan ‘profil sayfası’ devrimi!

E-posta Yazdır
Son zamanlarda yeniliğe doymayan Facebook’un son icraati olan ‘Facebook Timeline’, sosyal medya dünyasında bir devrim yaratacağa benziyor. Son zamanlarda yaptığı ufak fakat etkili değişikliklerle dikkat çeken Facebook, bu defa oldukça köklü bir değişime gitti. Zuckerberg’e göre, Facebook’a yepyeni bir estetik anlayışı getirecek olan Timeline’da kullanıcının yalnızca yakın zamandaki aktiviteleri değil, tüm hayatı gözler önüne serilecek.

Google - Motorola Mobilty Birleşmesinin IPTV Ekosistemine Etkisi

E-posta Yazdır

Mobil, internet ve iletişim teknolojisinin lokomotifleri olan bu iki şirket üzerine geçtiğimiz günlerde 12,5 milyar dolarlık bir alışverişe şahit olduk. Bu alışverişi herkes Google’ın patent savaşlarını kazanabilmek için aldığı görüşünde. Evet, tek yönden bakılırsa eğer bu bir gerçek, Motorola Mobility dünyanın en fazla mobil patentlerine sahip olan şirketlerden biri. Bu satın alma ile birlikte Google, Motorola Mobility’e ait olan yaklaşık 25.000 patentin de sahibi olmuş oldu. Bu gerçekten Google’ın Mobil stratejisi ve Android platformu için paha biçilmez bir ticaret oldu.

Facebook’ta Paylaşılmaması Gereken 7 Şey

E-posta Yazdır
San Francisco’lu blog yazarı Nick O’Neill eğlenceli bir araştırma yapmış ve kimisi güvenliğimiz, kimisi arkadaşlarımıza rahatsızlık vermemek adına Facebook’ta paylaşmamamız gerekenleri okuyucularıyla paylaşmış... Katılmamak mümkün değil! 1. Telefon numarası Kabul edelim, Facebook’taki her arkadaşımızla çok samimi değiliz.

Google Yılda 2.2 Milyar KW Enerji Harcıyor

E-posta Yazdır
Arama motoru Google, veri merkezlerinin harcadığı elektrik enerjisinin miktarını açıkladı. Uzun zamandır merak uyandıran miktarın, geçen yıl 2,26 milyar kilovatsaat olduğu bildirildi. Google'ın konudan sorumlu yöneticisi Urs Hoelzle şirkete ait blogda yaptığı açıklamada, firmanın yoğun şekilde yenilenebilir enerjiye yatırım yaptığını, veri merkezlerinin, benzer makinelerin harcadığı enerjinin yarısını tükettiğini belirtti.

Sayfa 4 / 11