ABD’nin Yarısı Sosyal Medyada!

E-posta Yazdır
Pew Internet ve American Life Project isimli şirketlerin yaptıkları araştırmaya göre, tarihte ilk defa bir ülkede sosyal medya kullanan yetişkin insan sayısı %50’ye ulaştı. Araştırma aynı zamanda, %89 ile en büyük sosyal medya kullanıcı kitlesini 30 yaş altı kadınların oluşturduğunu ortaya koyuyor.

MSP Kullanıcısı 2 Ayda 500 Bine Ulaştı

E-posta Yazdır
Uşaklı programcının 'messenger' yazılımı MSP'nin kullanıcısı 2 ayda 500 bine ulaştı. Siz Türkçe bir cümle yazıyorsunuz, karşı taraftaki İngilizce'ye çevrilmiş halini okuyor. Dünyanın her yerindeki insanlarla iletişime geçebiliyorsunuz. Sistemin kurucusu Necmettin Özalp, MSP'ye en çok Rusça çeviri isteği geldiğini, bunun üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Obama Artık Yerini Foursquare’den Bildirecek!

E-posta Yazdır

İyi bir teknoloji takipçisi olduğu bilinen ve Twitter hesabı da bulunan ABD başkanı Barack Obama geçtiğimiz günlerde, lokasyon bazlı bir sosyal platform olan Foursquare’de kendisine hesap açtı. Foursquare, resmi Twitter hesabında Başkan Obama’ya bir hoş geldin mesajı yayınlayarak bu haberi doğruladı.

Almanya'dan Facebook'a Face Cezası

E-posta Yazdır
Facebook’un ‘yüz tanıma özelliği’ ile ilgili tartışmalar bitmek bilmiyor! Almanya’nın ‘yüz tanıma özelliği’ni yasadışı ilan etmesi ve bu özelliği kaldırmadığı takdirde Facebook’a tam 500.000 dolarlık bir ceza keseceğini açıklamasının tartışmaları sürerken, Facebook’u çok zor durumda bırakacak olan başka bir açıklama daha geldi!

Twitter'a Rus Milyarderden 400 Milyon Dolar

E-posta Yazdır
Günlerdir Rus Milyarder Yuri Milner’ın şirketi DST (digital Sky Technologies) Global’ın, Twitter’ın yüzde 5’lik hissesini 400 milyon dolara satın alacağı konuşuluyordu. Twitter, resmi blogunda yaptığı açıklamada bu haberi doğruladı ve bu alımın gerçekleşmesini sağlayan kullanıcılarına teşekkür etti.

Google Plus'ın Kullanıcı Sayısı Şişiriliyor mu?

E-posta Yazdır
Bir çığ gibi büyümeye devam eden Google+ 10 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaştığı söylentileri teknoloji sitelerinde yayılmaya devam ediyor. Bazıları bu rakamın yakın zamanda 20 milyona ulaşacağını söylüyor.  Google'un yeni sosyal medya atılımının ne kadar tık aldığını hesaplayan Experian Hitwise sitesi, 16 Temmuz haftasında 1.8 milyon kullanıcının Google+ sitesini ziyaret ettiğini açıkladı. Bu rakam bir önceki haftanın rakamına göre yüzde 283'lük bir artışa karşılık geliyor. İki hafta önceye göre de yüzde 821'lik bir artış. Günlük ziyaretçi sayıları karşılaştırıldığında ise 14 Temmuz Perşembe günü site 317 bin ziyaretçi ile en fazla kullanıcıyı ağırladı. 18 Temmuz'da bu sayı 226 bin olarak gerçekleşti.

ABD-Japonya Final Maçında Saniyede 7196 Adet Tweet Atıldı

E-posta Yazdır
ABD ile Japonya bayan futbol takımlarında arasında oynanan Dünya Kupası final maçı, Twitter'da yeni bir rekorun da sahibi oldu. Normal süresi 1-1 berabere biten ve uzatmalarda da atılan birer golle 2-2 sonuçlanan maç, penaltı atışlarına kalmıştı. Penaltı atışlarında ilk üç penaltıyı kaçıran ABD, 1999 yılının ardından ikinci kez kupayı kazanma şansını kaybetti.  Ancak final maçı Twitter'da saniyede atılan 7196 adet tweet ile yeni bir rekorun sahibi oldu. ABD Başkanı Obama'nın da tweet'leri ile yorum yaptığı maç en fazla tweet atılan etkinliklerden oldu.

Google+15 günde 10 milyonu geçti

E-posta Yazdır
Internet istatistikleri şirketi Ancestry.com'un analistlerinden Paul Allen, Google+ üyelerinin sayısını hesaplamak için ilginç bir metodoloji geliştirdi. Yapılan analizde, ABD nüfus sayımı idaresinin verilerinde yer alan bir dizi örneklenen soyadları, Google+ kullanıcılarının soyadları ile karşılaştırıldı. Bu karşılaştırma kullanılarak, Google+ için kayıt olan ABD nüfusunun yüzdesini tahmin eden Allen, son olarak da Amerika ve Amerika dışında Google+ kullanıcılarının oranını hesaplamak için dünya çapında bir tahminde bulundu.

Google+ Şirketin Piyasa Değerini 20 Milyar Dolar Artırdı

E-posta Yazdır
Google'ın hizmete aldığı Google sosyal medya seçeneğinin şirketin piyasa değerine 20 milyar dolar katkı yaptığı bildirildi. 28 Haziran'da uygulamaya sokulan Google+ bir haftada şirkete 20 milyar dolar katkı yaptı. 27 Haziran'da yani Google+ kullanıma başlamadan önce 482.80 dolar olan hisse değeri 7 Temmuz'da 546.60 dolara çıktı. Bu hisse değeri artışı 20.6 milyar dolar kazanç sağladı. Geçtiğimiz Cuma günü Google hisseleri 532 dolara geriledi.

Facebook Hesabınızdan Nasıl Görüntülü Konuşabilirsiniz?

E-posta Yazdır
Facebook yeni servisi ile Skype kullanıcıları ile Facebook hayranlarını bir araya getirirken, çok konuşulacak ve tüm dünyaya hızla yayılacak bir uygulama daha ilk günden kullanıcıların büyük ilgisini çekti.  Facebook'un 6 Temmuz'da yaptığı sunum ile dünyaya tanıttığı videolu arama servisinin nasıl devreye sokulduğu ise kullanıcıların merak konusu.

Sayfa 5 / 11