Avrupa'nın En Çok Online Video İzleyen 2. Ülkesi Türkiye!

E-posta Yazdır
comScore’un Avrupa genelinde Video Metrix servisini sunduğu pazarlardaki verilerine göre Türkiye, Almanya’dan sonra kişi başına izlenen video bazında Avrupa’nın en büyük ikinci online video pazarı oldu. Nisan 2011 tarihli rapora göre Almanya’da izleyici başına 186.9 video gösterimi düşerken, listenin ikinci sırasında yer alan Türkiye’de izleyici başına 168.6 video düşüyor. İngiltere 166.4 video ile üçüncü sırada yer alırken, İspanya 150.9 video ile dördüncü sırada bulunuyor.

Facebook Yüzleri Otomatik Bulacak

E-posta Yazdır

Facebook'un güvenliği, sitenin popülerleşmeye başladığı günden beri sorgulanıyor. Facebook'un güvenirlik sorunu tartışmaları, aylar önce sildiği bir fotoğrafı karşısında gören genç bir kadının bunu basına açıklamasıyla yeniden alevlenmişti. Daha sonrasında, sitenin kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg'in profilinin bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğraması Facebook güvenilk anlayışının sorgulanmasına neden oldu. Zuckerberg ve arkadaşlarının bu konu hakkında çok fazla kafa patlattıklarını ve güvenliği en üst seviyeye getirmeye çalıştıklarını birçok defa okudum. En azından ortada bir ‘iyi niyet’ söz konusu.

A Milli Takımı'nı Facebook'ta 76 Bin Kişi İzledi

E-posta Yazdır
A Milli Futbol Takımının EURO 2012 grup elemelerinde Belçika ile yaptığı karşılaşmayı, Türk Telekom’un Facebook fan sayfasından 76 bin kişi canlı izledi. Türk Telekom’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Türk Telekom, bir ilke imza atarak milli takımın Belçika mücadelesini Facebook üzerinden canlı olarak yayınladı. A Milli Futbol Takımının, EURO 2012 Avrupa Şampiyonası grup elemelerinde, Brüksel’de Roi Baudouin Stadı’nda oynadığı maç, Türk Telekom’un Facebook fan sayfası “Futbol Sen Bizim Her Şeyimizsin” üzerinden canlı olarak yayınlandı.

A Milli Takımın EURO 2012 Avrupa Heyecanı Türk Telekom ile İlk Kez Facebook’ta Canlı Yaşanacak

E-posta Yazdır
Türk Futbol A Milli takımının,  Brüksel'de Roi Baudouin Stadı'nda  Belçika ile oynayacağı EURO 2012 grup elemeleri maçı, Türk Telekom’un Facebook fan sayfası “Futbol Sen Bizim Her Şeyimizsin” üzerinden canlı olarak izlenebilecek.  Uygulama, bir milli maçın Facebook’ta yayımlanması itibarıyla Türkiye’de bir ilk olacak.

LinkedIn New York Borsası'nda Çoştu

E-posta Yazdır
New York Borsası'nda 19 Mayıs'ta halka arz edilen sosyal ağ sitesi LinkedIn ilk gün tahmin edilenin 94 dolar üzerinde fiyattan işlem gördü. 45 dolardan halka arz edlen hisseler yüzde 108 fazla fiyattan işlem gördü. Gün içinde 122 dolara kadar çıkan hisseler, 30 milyondan fazla kez el değiştirdi. 94 dolarlık hissebaşı değeri ile şirketin piyasa değeri 8.9 milyar dolara çıktı. Şirketin piyasa değerinin 2010 yılından elde ettiği 243 milyon dolarlık cirodan 36 kez daha fazla değere ulaştı.

Londra Belediye Başkanı Twitter'da Takipçilerinin Sorularını Cevaplandırdı

E-posta Yazdır
Londra Belediye Başkanı Boris Johnson, Twitter'da kendisini takip eden takipçilerinin sorularını cevaplandırdığı özel bir toplantı gerçekleştirdi. Önceden anons edilmeksizin gerçekleştirilen Twitter toplantısında 152 binden fazla takipçisi Londra belediye başkanını soru yağmuruna tuttu. İki yıl önce @MayorOfLondon adresini açarak Twitter'da yer alan Johson, adresi daha çok basın bültenleri ve fotoğraflarını yayınlamakta kullanıyordu. Başkan, ekibinden birisinin Twitter'ın sadece tek yönlü değil iki taraflı bir medya aracı olduğu ve daha interaktif olması gerektiği tavsiyesini dinleyerek #AskBoris ismiyle yeni bir hesap açtı. Twitter Londralıların sorularını direkt iletebildikleri bir platform haline dönüştü.

LinkedIn New York Borsasına Geliyor, $406 Milyon Toplamayı Planlıyor

E-posta Yazdır
Sosyal ağ sitesi LinkedIn, New York Borsası'nda halka açılmadan önce hisse başı fiyat değerlendirmesini 32-35 dolar aralığından 42-45 dolara çıkardı. Yaklaşık yüzde 30 oranında artış yapan şirketin değeri 4 milyar doları geçti. Önceki değerlendirmede LinkedIn'in değeri 3 milyar dolar civarındaydı.

Amerika'daki YouTube Kullanıcılarına 6 Bin Film Seyretme İmkanı

E-posta Yazdır
Google, ABD'deki YouTube kullanıcılarına Sony Pictures, Warner Bros ve Universal stüdyolarının filmlerini online olarak kiralamaya başlıyor. Üç film şirketi 3 bin üzerindeki filmi YouTube üzerinden sinemaseverlerin ilgisine sunacak. Şimdilik sadece ABD'deki Internet kullancılarının ziyaret edebileceği YouTube.com/movies adresinde ayrıca ücretsiz seyredilebilecek yüzlerce film bulunuyor. Film seçenekleri arasında Caddyshack, Goodfellas, Scarface ve Taxi Driver gibi klasiklerden Inception, The King’s Speech, Little Fockers, The Green Hornet ve Despicable Me gibi son dönem filmlerine kadar geniş bir yelpazede filmler yer alıyor.

Microsoft, Skype'yi 8.5 Milyar Dolara Aldı

E-posta Yazdır

Microsoft, Skype'yi 8.5 milyar dolara aldığını duyurdu. Microsoft CEO'su Steve Ballmer ile Skype CEO'su Tony Bates düzenledikleri basın toplantısı ile anlaşmayı resmen dünyaya açıkladı.  Microsfot'un değerinden fazla ödeme yaptığı şeklinde değerlendirmeler yapılırken, Steve Ballmer Skype ile email ve text alanlarında daha da ileri aşama kaydedeceklerini ve dünyanın bir ucundaki biriyle sanki karşılıklı masada oturuyormuş gibi hizmet sunacaklarını ifade etti. 

Devlet Bakanı Bağış Facebook ve Twitter'dan Sonra Messenger'da

E-posta Yazdır
Avrupa Birliği Genel Sekreterliği tarafından Microsoft Advertising işbirliği ile başlatılan kampanyanın tanıtım toplantısına katılan Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Avrupa Birliği'nin günlük hayatımıza somut katkılarını anlatan sloganların ''sosyal medya'' denilince ilk akla gelen isimlerden biri olan Windows Live Messenger'da yer alacağını ifade etti.

Sayfa 7 / 11