Bin Ladin'in Ölüm Haberi 12.4 Milyon Kez Twittlendi

E-posta Yazdır
Usama Bin Ladin'in öldürülmesi Twitter'da saatte 12.4 milyon kez Twittlenerek rekor kırdı. Ladin'in ölüm haberi Twitter tarihinde en fazla paylaşılan konulardan biri oldu. Twitter tarafından yayınlanan istatistiklerde Başkan Obama'nın Bin Ladin'in öldürülmesi ile ilgili resmi açıklamayı yapmaya başladığı andan bitişine kadar saniye başına 4 bin adet Twitt gönderildi. Obama konuşmaya başlamadan önce 1 Mayıs 11.00pm (EST) kullanıcılar saniyede 5106 mesaj göndererdi. Konuşmanın bittiği 11.45'te gönderilen twitt sayısı 5008'e ulaştı.

Messi Facebook'ta Hesap Açtı, 3.5 Saatte 6.5 Milyon Hayrana Ulaştı

E-posta Yazdır
Dünyanın en iyi futbolcularından biri olan Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi, ünlü sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta bir üyelik oluşturdu ve dakikalar içerisinde rekor kırdı. Lionel Messi 3-4 saat içinde 7 milyon taraftara ulaştı.

Obama 20 Nisan'da Facebook Kullancılarının Sorularını Cevaplayacak

E-posta Yazdır
2012 seçim kampanyasında yeniden aday olayacağını  açıklayan Başkan Barack Obama, Facebook'un kurucusu CEO'su Mark Zuckerberg ile 20 Nisan'da şirketin merkezi Palo Alto'da toplantı yapacağını duyurdu. Facebook kullanıcılarının sorularını iletebilecekleri toplantı, sosyal medyanın seçim kampanyasındaki önemini gözler önüne sermesi açısından da önem taşıyor.

Google Medya Devi Olmaya mı Hazırlanıyor?

E-posta Yazdır
Google'un basılı dergi kalitesinde çıkardığı online dergi yayın hayatına merhaba dedi. Think Quartely adıyla üç ayda bir yayınlancak dergi, ticari müşterilere email yoluyla gönderilecek. Dergide Google bloglarındaki yenilikler ve elektronik bültenler yer alacak.

MySpace Ziyaretçi Sayısı Hızla Geriliyor

E-posta Yazdır
MySpace kan kaybetmeye devam ediyor. Sosyal medya sitelerinin ilk göz ağrılarından olan ve 2005 yılında 580 milyon dolara Robert Murdoch'ın sahibi olduğu News Corp. tarafından satın alınan MySpace'in ziyaretçi sayısı geriliyor. Ocak-Şubat 2011 döneminde yüzde 14.4 oranında düşüşle tekil ziyaretçi sayısı 73 milyondan 63 milyona gerileyen MySpace, şu an bir yıl önceki ziyaretçi sayısının yarısı kadar ziyaretçiye sahip.

Shutterfly, Online Davetiye Sitesine $333 Milyon Ödedi

E-posta Yazdır
Shutterfly, kendisi gibi online davetiye, tebrik kartı, kişileştirilmiş kırtasiye ürünleri ve fotoğraf kitapları satan Tiny Prints şirketini 333 milyon dolar nakit ve hisse senedi karşılığında satın aldı. Anlaşma gereğince şirket ödemenin 141 milyon dolarını nakit ve geri kalanı da 3.9 milyon adet hisse senedi karşılığı yapacak. Buna ilave olarak Shutterfly, yaklaşık 60 milyon dolar değerindeki hisse senedini de çalışanları için ayıracak. Tiny Prints'in tüm çalışanları Shutterfly'a katılacak.

Linkedin'de Türklerin Üye Olduğu Grup 40 Bin Üyeyi Geçti

E-posta Yazdır
Dünyanın en büyük profesyonel sosyal medya sitelerinden Linkedin platdormu üzerinde Turkish Business Network (TBN) adıyla kurulan grup 40 bin üyeyi geçti. Türk profesyonel ve yöneticilerin birbirleriyle haberleştikleri, kontak bilgilerini paylaştıkları ve arkadaş listesine ekleyebildikleri grup, Internet ve Linkedin'deki en büyük Türk grup olarak faaliyet gösteriyor. TBN, Linkedin'te kurulan 865 bin grup arasında üye sıralamasında 91'nci sırada yer alıyor.

Öğrenciler Bir Haftalık Internet Orucuna Dayanamadı

E-posta Yazdır
Turk Avenue Özel - Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri ''İletişimde Yeni Teknolojiler'' dersi  kapsamında Google, Facebook ve benzeri sitelere girmeden, adeta internet orucu tutmaya çalıştı. Öğrenciler, bir hafta boyunca yaşadıkları bu deneyimleri, oluşturdukları günlüklerle paylaştı. Çıkan sonuçlara göre öğrencilerin büyük bir bölümü 1 haftalık internetsiz deneyimin ilk günlerinde interneti kullanarak oruçlarını bozmak zorunda kaldı.

Facebook, Snaptu'yu 70 Milyon Dolara Aldı

E-posta Yazdır
Facebook, Londra merkezli cep telefon uygulaması Snaptu'yu 70 milyon dolara satın aldı. İsrailli gazete Calcalist ve The Marker'da yer alan habere göre, Snaptu anlaşmanın yapıldığını onaylarken, bir kaç haftaya kadar tüm sözleşmenin kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

Facebook'un Mazlum Kurucu Ortağı Jumio İle Şansını Deniyor

E-posta Yazdır
Facebook'un kuruluş hikayesinin anlatıldığı ''The Social Network'' filminde tüm dünyanın haberdar olduğu, şirketin kurucularından biri olmasına rağmen hisselerinin oranı düşürülerek etkisiz hale getirilen ve daha sonra kamuoyuna açıklanmayan bir para verilerek dava açması engellenen Eduardo Saverin, yeni şirketi Jumio'ya 6.5 milyon dolarlık fon topladı.

Sayfa 8 / 11