Facebook'un En Popüler Olduğu Şehir Sıralamasında İstanbul İkinci

E-posta Yazdır
Geçtiğimiz hafta Türkiye’nin Facebook’taki En Aktif Markaları‘nı listeleyen Socialbakers, bu kez Facebook’un en popüler olduğu şehirleri sıraladı ve Türkiye'deki şöhreti bir kez daha tescillendi. Şimdiye kadar ülke tabanlı kullanıcı istatistiklerini raporlayan Socialbakers, bu kez biraz daha içeri girerek şehirlere göre Facebook kullanımını ölçtü.

Türk Telekom Online Hizmet Merkezi'ne Üyelik, “Bedava 100 Dakika” Kazandırıyor

E-posta Yazdır
Türk Telekom, Online Hizmet Merkezi’ne yeni üye olan ya da üyelik bilgilerini güncelleyen müşterilerine 100 dakika bedava konuşma hediye edecek. 6 Mayıs'a kadar devam edecek kampanyada kazanılan bedava dakikalar 3 ay boyunca şehir içi, şehirlerarası ve GSM yönüne yapılan aramalarda kullanılabilecek.

Kullanıcılar Internet Üzerinde Konuşuyor, Skype Para Basıyor

E-posta Yazdır
Gelecek yıl halka açılma hazırlıkları devam eden ve Security Exchange Commission ile borsaya açılmak için anlaşma imzalayan Skype, yeni gelir kalemleri ile cirosunu artırmaya devam ediyor. Aylık kullanıcı sayısı yüzde 38 oranında artarak 145 milyona ulaşan Skype'nin paralı kullanıcı sayısı ise aylık 8.8 milyon oldu. Her kullanıcı başına ortalama 97 dolar ciro elde eden şirket, 31 Aralık 2010 itibariyle 663 milyon kullanıcıya, cirosunu da 860 milyon dolara çıkardı. Skype 2009 sonunda 474 milyon kullanıcı (7.3 milyonu paralı) ile 719 milyon dolar ciro elde etmişti.

İçerik Çiftliklerinin Sonu Geliyor, Google Özgün İçerikleri Destekliyor

E-posta Yazdır
Google'un 'İçerik Çiftliklerine' (content farm) karşı başlattığı yeni algoritma uygulaması, Web'te arama motorları üzerinden gelir elde eden ve özgün içeriğe sahip olmayan sitelerin sonunu getiriyor. Özgün içeriğe sahip olmayan sitelerin Google reklamları ile büyük paralar kazanmasının önüne geçmek adına bir dizi değişikliğe giden Google yazılımcıları, özgün içerikleri ön plana çıkarmayı planlıyor.

McAfee, 7.6 Milyar Dolara Resmen Intel'in

E-posta Yazdır
Intel'in 7.6 milyar dolara satın aldığı McAfee ile satış anlaşması tamamlandı. Intel, geçtiğimiz Ağustos ayında tamamı nakit olmak üzere anlaşma sağladığı McAfee'nin satış işleminin tamamnlandığını duyurdu.

Biomedikal Devi UCB'den Hotamışlıgil'in Projesine 6 Milyon Dolarlık Fon

E-posta Yazdır
Belçika'nın başkenti Brüksel merkezli biomedikal şirketi Union Chimique Belge (UCB), Türk bilimadamı Gökhan Hotamışlıgil'in araştırmalarında kullanılmak üzere Harvard Üniversitesi ile 6 milyon dolarlık proje anlaşması imzaladı. Dünyanın 40 ülkesinde faaliyet gösteren ve 2009 yılında 3.1 milyar Euro ciro ve 8 bin çalışanı ile dünyanın önde gelen biomedikal şirketlerinden olan UCB'nin ayırdığı fon, Merkezi Sinir Sistemi ve bağışıklık alanında, ilaç geliştirme projelerinde kullanılacak. Harvard Üniversitesi'de sürdürülen araştırmalar  yeni ilaçlar bulunması konusunda üniversite ve endüstri arasında bir köprü olarak görev yapıyor.

2013'te Amerikalıların %62'si Facebook Kullanacak

E-posta Yazdır
ABD'de 2011 sonuna kadar Facebook'u ayda 132.5 milyon kullanıcının ziyaret etmesinin beklendiği açıklandı. Araştırma firması eMarketer tarafından yapılan araştırmaya göre, ABD'deki yetişkin Internet kullanıcılarının yarısından fazlası Facebook'u ziyaret edecek.
Sosyal medyayı kullanan her 10 Internet kullanıcısının dokuzuna ulaşacak olan Facebook, Internet'te gezinenlerin de yüzde 57.1'ini sitesinde ağırlayacak.

Twitter'a Türkçe Desteği Geliyor

E-posta Yazdır
Dünyanın en popüler mikro blog sitesi Twitter, çok yakında Türkçe desteğine de kavuşacak. Sosyal medyanın Facebook'tan sonra en çok bilinen ve kullanılan platformlarından biri olan Twitter, gönüllülerin yardımı sayesinde İngilizce dışında Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, İspanyolca ve Korece olarak kullanılabiliyor.

Apple, Microsoft'u En Değerli Teknoloji Şirketi Tahtından İndirdi

E-posta Yazdır
Uzun yıllardır piyasa değeri en yüksek halka açık şirketlerden biri olan Microsoft, ilk kez dün Apple tarafından geçildi. Apple'in piyasa değeri 330 milyar dolara çıkarken, Microsoft'un değeri 228 milyar dolarda kaldı. Dünyanın en değerli teknoloji şirketi ünvanını ele geçirdi. Geçtiğimiz Mart ayında piyasa değeri 208 milyar dolar olan Apple, o dönemde 261 milyar dolarlık piyasa değeri loan Microsoft'u geriden takip ediyordu. Mayıs 2010 tarihinde Apple, Microsoft'u yakaladı. İki firmanın değeri de 227 milyar dolar civarındaydı. Son 9 ayda Apple 100 milyar dolar değer kazanırken, Microsoft sadece 1 milyar dolar değer kazandı.

Arçelik'e Amerika'dan Tasarım Ödülü

E-posta Yazdır
Arçelik A.Ş., Blomberg ve Grundig markalı 4 ürünüyle, uluslararası alanda düzenlenen ve en prestijli tasarım ödüllerinden biri olan Good Design ödülünü alırken, Arçelik markalı 3 ürünüyle de Design Turkey ödülüne layık görüldü. The Chicago Athenaeum’un 1950’den bu yana düzenlediği, kendi alanında inovasyon ile tasarımın sembolü olarak görülen, dünyanın eski ve en saygın ödüllerinden biri Good Design’ın bu yılki yarışmasında, yine birçok ülkeden ünlü tasarım firmaları yarıştı.

Sayfa 9 / 11