SOSYAL MEDYA

Suudi Prensten Twitter'a 300 Milyon Dolarlık Yatırım

E-posta Yazdır
Suudi Prens Alwaleed bin Talal, gün geçtikçe popülerleşen ve 8 milyar dolar değerindeki mikro-blog sitesi Twitter'a 300 milyon dolarlık yatırımda bulunarak ortak oldu. Dünyanın en zengin 8. ismi olan Talal, 300 milyon dolarlık bu yatırımıyla birlikte Twitter'ın yüzde 3'üne ortak olmuş oldu. Sahibi olduğu Kingdom Holding isimli yatırım şirketi daha önce Apple ve TimeWarner gibi dev şirketlere de yatırım yapmıştı.

Comodo, Sosyal Medyada En Çok Sevilen AntiVirüs Markası Oldu

E-posta Yazdır
Türk girişimci Melih Abdulhayoğlu tarafından 1998 yılında kurulan ve 35 milyondan fazla bilgisayar kullanıcısına ulaşan internet güvenlik şirketi Comodo, antivirüs markaları arasında müşterilerin en sevdiği marka oldu. 33 milyondan fazla sosyal medya kullanıcısının, 180 milyon üzerindeki yorumlarını takip ve analiz eden Amplicate.com sitesinde yer alan araştırmaya göre, en fazla nefret edilen Antivirüs markası ise yüzde 89 oranı ile McAfee oldu.

Sosyal Medya Ödülleri Verildi

E-posta Yazdır
Türkiye'nin sosyal medya alanındaki tek ödül töreni Sosyal Medya Ödüllleri’nin (SMÖ 2011) ikincisi cumartesi günü sahiplerini buldu.

Avrupa Sosyal Medyayı İstanbul'da Tartışacak

E-posta Yazdır
Avrupa İletişim Konferansı bu yıl İstanbul'a taşınıyor. Kapsamlı organizasyonun ana konusu sosyal medya ve global sesler.İlki 2005 yılında Amsterdam’da yapılan Avrupa İletişim Konferansı'nın dördüncüsü bu yıl İstanbul'da yapılıyor.

Sosyal Medyanın Gücü Bir Kez Daha İspatlandı!

E-posta Yazdır
Ünlü İngiliz gazeteci ve televizyoncu Piers Morgan’ın geçtiğimiz gün Twitter’da paylaştığı bir video, kısa zamanda tüm sosyal medyaya yayıldı ve izlenme oranı birkaç saat içinde milyonlara ulaştı. Muhtemelen videoyu çeken kişi tarafından çok akıllıca bir davranışla Twitter’da 1,5 milyon takipçisi olan Morgan’a gönderilen bu Youtube videosu, ırkçı bir kadının tutuklanmasını sağladı.

Sayfa 6 / 22