SOSYAL MEDYA

Aileler, Facebook Yaş Sınırını Önemsemiyor

E-posta Yazdır
ABD’de yaşları 10-13 arasında değişen çocukların ebeveynleri arasında yapılan bir araştırmaya göre, ailelerin %36’sının çocuklarının Facebook’un yasal sınırı olan 13 yaşından daha önce Facebook’a üye olduklarını bildikleri ve

British Columbia Üniversite'nin Facebook Araştırması

E-posta Yazdır
Vancouver'daki British Columbia Üniversitesi tarafından yapılan araştırma Facebook içindeki binlerce bilgiye dayanılarak yapıldı.Araştırma çalışması sırasında 250GB civarında kişisel bilginin kolaylıkla toplandığı belirtildi.Öncelik sahte UBC hesabından (Yani Britanya Columbia Üniversitesi hesabı) kayıdı yapılan oldukça inandırıcı 102 profilde, kişi bilgileri, isimler, fotoğraflar ve yer güncellemeleri oluşturuldu.

Başkan Tumblr’da hesap açtı!

E-posta Yazdır
ABD Başkanı Barack Obama’nın sosyal medyayı ne denli etkili kullandığını biliyoruz. Facebook, Twitter, Foursquare derken, Başkan sonunda kendisine Tumblr hesabı da açtı.

iOS 5, Twitter’ı Uçurdu!

E-posta Yazdır
Twitter’ın CEO’su Dick Costolo, San Francisco’da gazetecilere yaptığı açıklamada, günde atılan toplam tweet sayısının tam 250 milyona ulaştığını belirtti. İşin ilginci, geçtiğimiz haftaya göre tweet sayısının tam üç katına ulaşmış olması. Peki yalnızca bir haftada ne değişti? Nasıl oldu da atılan tweetler, bu kadar kısa bir zaman içinde üçe katladı?

 

Google Beklenen İlgiyi Görmeyen Buzz'ı Kapatıyor

E-posta Yazdır
Şubat 2010'da Facebook ve Twitter'a rakip olması amacıyla kurulan Buzz, hiç bir zaman beklenen ilgiyi görmedi. Servisin ilk kurulduğu zamanlarda ortaya atılan gizlilik sorunları ise kullanıcıların Buzz'dan buz gibi soğumasına neden olmuştu. Hürriyet'in derlediği habere göre resmi blogunda konuyla ilgili açıklama yapan Google, birçok servisin yanında Buzz'ı da kapatacağını bildirdi. Kullanıcılar artık Buzz üzerinden yeni gönderi yapamayacaklar. Öte yandan Google Takeout ile var olan içeriği toplu halde indirebilecekler.

Sayfa 7 / 22