SOSYAL MEDYA

Timelines.com’dan Facebook’a dava!

E-posta Yazdır
Facebook son icraati ‘Facebook Timeline’ ile sosyal medya dünyasında bir devrim yaratmaya hazırlanırken, beklemedikleri bir gelişme Facebook’ta moralleri bozdu. Chicago merkezli Timelines Inc. isimli küçük bir şirkete ait olan ‘tarihte bugün’ tarzı haberler yapan, fazla takipçisi olmasa da spordan politikaya ilginç konulara yer veren Timelines.com, isim benzerliği dolayısıyla Facebook’a dava açtı.

Facebook’tan ‘profil sayfası’ devrimi!

E-posta Yazdır
Son zamanlarda yeniliğe doymayan Facebook’un son icraati olan ‘Facebook Timeline’, sosyal medya dünyasında bir devrim yaratacağa benziyor. Son zamanlarda yaptığı ufak fakat etkili değişikliklerle dikkat çeken Facebook, bu defa oldukça köklü bir değişime gitti. Zuckerberg’e göre, Facebook’a yepyeni bir estetik anlayışı getirecek olan Timeline’da kullanıcının yalnızca yakın zamandaki aktiviteleri değil, tüm hayatı gözler önüne serilecek.

Google - Motorola Mobilty Birleşmesinin IPTV Ekosistemine Etkisi

E-posta Yazdır

Mobil, internet ve iletişim teknolojisinin lokomotifleri olan bu iki şirket üzerine geçtiğimiz günlerde 12,5 milyar dolarlık bir alışverişe şahit olduk. Bu alışverişi herkes Google’ın patent savaşlarını kazanabilmek için aldığı görüşünde. Evet, tek yönden bakılırsa eğer bu bir gerçek, Motorola Mobility dünyanın en fazla mobil patentlerine sahip olan şirketlerden biri. Bu satın alma ile birlikte Google, Motorola Mobility’e ait olan yaklaşık 25.000 patentin de sahibi olmuş oldu. Bu gerçekten Google’ın Mobil stratejisi ve Android platformu için paha biçilmez bir ticaret oldu.

Facebook’ta Paylaşılmaması Gereken 7 Şey

E-posta Yazdır
San Francisco’lu blog yazarı Nick O’Neill eğlenceli bir araştırma yapmış ve kimisi güvenliğimiz, kimisi arkadaşlarımıza rahatsızlık vermemek adına Facebook’ta paylaşmamamız gerekenleri okuyucularıyla paylaşmış... Katılmamak mümkün değil! 1. Telefon numarası Kabul edelim, Facebook’taki her arkadaşımızla çok samimi değiliz.

Google Yılda 2.2 Milyar KW Enerji Harcıyor

E-posta Yazdır
Arama motoru Google, veri merkezlerinin harcadığı elektrik enerjisinin miktarını açıkladı. Uzun zamandır merak uyandıran miktarın, geçen yıl 2,26 milyar kilovatsaat olduğu bildirildi. Google'ın konudan sorumlu yöneticisi Urs Hoelzle şirkete ait blogda yaptığı açıklamada, firmanın yoğun şekilde yenilenebilir enerjiye yatırım yaptığını, veri merkezlerinin, benzer makinelerin harcadığı enerjinin yarısını tükettiğini belirtti.

Sayfa 8 / 22