SOSYAL MEDYA

ABD’nin Yarısı Sosyal Medyada!

E-posta Yazdır
Pew Internet ve American Life Project isimli şirketlerin yaptıkları araştırmaya göre, tarihte ilk defa bir ülkede sosyal medya kullanan yetişkin insan sayısı %50’ye ulaştı. Araştırma aynı zamanda, %89 ile en büyük sosyal medya kullanıcı kitlesini 30 yaş altı kadınların oluşturduğunu ortaya koyuyor.

MSP Kullanıcısı 2 Ayda 500 Bine Ulaştı

E-posta Yazdır
Uşaklı programcının 'messenger' yazılımı MSP'nin kullanıcısı 2 ayda 500 bine ulaştı. Siz Türkçe bir cümle yazıyorsunuz, karşı taraftaki İngilizce'ye çevrilmiş halini okuyor. Dünyanın her yerindeki insanlarla iletişime geçebiliyorsunuz. Sistemin kurucusu Necmettin Özalp, MSP'ye en çok Rusça çeviri isteği geldiğini, bunun üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Obama Artık Yerini Foursquare’den Bildirecek!

E-posta Yazdır

İyi bir teknoloji takipçisi olduğu bilinen ve Twitter hesabı da bulunan ABD başkanı Barack Obama geçtiğimiz günlerde, lokasyon bazlı bir sosyal platform olan Foursquare’de kendisine hesap açtı. Foursquare, resmi Twitter hesabında Başkan Obama’ya bir hoş geldin mesajı yayınlayarak bu haberi doğruladı.

Almanya'dan Facebook'a Face Cezası

E-posta Yazdır
Facebook’un ‘yüz tanıma özelliği’ ile ilgili tartışmalar bitmek bilmiyor! Almanya’nın ‘yüz tanıma özelliği’ni yasadışı ilan etmesi ve bu özelliği kaldırmadığı takdirde Facebook’a tam 500.000 dolarlık bir ceza keseceğini açıklamasının tartışmaları sürerken, Facebook’u çok zor durumda bırakacak olan başka bir açıklama daha geldi!

Twitter'a Rus Milyarderden 400 Milyon Dolar

E-posta Yazdır
Günlerdir Rus Milyarder Yuri Milner’ın şirketi DST (digital Sky Technologies) Global’ın, Twitter’ın yüzde 5’lik hissesini 400 milyon dolara satın alacağı konuşuluyordu. Twitter, resmi blogunda yaptığı açıklamada bu haberi doğruladı ve bu alımın gerçekleşmesini sağlayan kullanıcılarına teşekkür etti.

Sayfa 9 / 22