SOSYAL MEDYA

Google Plus'ın Kullanıcı Sayısı Şişiriliyor mu?

E-posta Yazdır
Bir çığ gibi büyümeye devam eden Google+ 10 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaştığı söylentileri teknoloji sitelerinde yayılmaya devam ediyor. Bazıları bu rakamın yakın zamanda 20 milyona ulaşacağını söylüyor.  Google'un yeni sosyal medya atılımının ne kadar tık aldığını hesaplayan Experian Hitwise sitesi, 16 Temmuz haftasında 1.8 milyon kullanıcının Google+ sitesini ziyaret ettiğini açıkladı. Bu rakam bir önceki haftanın rakamına göre yüzde 283'lük bir artışa karşılık geliyor. İki hafta önceye göre de yüzde 821'lik bir artış. Günlük ziyaretçi sayıları karşılaştırıldığında ise 14 Temmuz Perşembe günü site 317 bin ziyaretçi ile en fazla kullanıcıyı ağırladı. 18 Temmuz'da bu sayı 226 bin olarak gerçekleşti.

ABD-Japonya Final Maçında Saniyede 7196 Adet Tweet Atıldı

E-posta Yazdır
ABD ile Japonya bayan futbol takımlarında arasında oynanan Dünya Kupası final maçı, Twitter'da yeni bir rekorun da sahibi oldu. Normal süresi 1-1 berabere biten ve uzatmalarda da atılan birer golle 2-2 sonuçlanan maç, penaltı atışlarına kalmıştı. Penaltı atışlarında ilk üç penaltıyı kaçıran ABD, 1999 yılının ardından ikinci kez kupayı kazanma şansını kaybetti.  Ancak final maçı Twitter'da saniyede atılan 7196 adet tweet ile yeni bir rekorun sahibi oldu. ABD Başkanı Obama'nın da tweet'leri ile yorum yaptığı maç en fazla tweet atılan etkinliklerden oldu.

Google+15 günde 10 milyonu geçti

E-posta Yazdır
Internet istatistikleri şirketi Ancestry.com'un analistlerinden Paul Allen, Google+ üyelerinin sayısını hesaplamak için ilginç bir metodoloji geliştirdi. Yapılan analizde, ABD nüfus sayımı idaresinin verilerinde yer alan bir dizi örneklenen soyadları, Google+ kullanıcılarının soyadları ile karşılaştırıldı. Bu karşılaştırma kullanılarak, Google+ için kayıt olan ABD nüfusunun yüzdesini tahmin eden Allen, son olarak da Amerika ve Amerika dışında Google+ kullanıcılarının oranını hesaplamak için dünya çapında bir tahminde bulundu.

Google+ Şirketin Piyasa Değerini 20 Milyar Dolar Artırdı

E-posta Yazdır
Google'ın hizmete aldığı Google sosyal medya seçeneğinin şirketin piyasa değerine 20 milyar dolar katkı yaptığı bildirildi. 28 Haziran'da uygulamaya sokulan Google+ bir haftada şirkete 20 milyar dolar katkı yaptı. 27 Haziran'da yani Google+ kullanıma başlamadan önce 482.80 dolar olan hisse değeri 7 Temmuz'da 546.60 dolara çıktı. Bu hisse değeri artışı 20.6 milyar dolar kazanç sağladı. Geçtiğimiz Cuma günü Google hisseleri 532 dolara geriledi.

Facebook Hesabınızdan Nasıl Görüntülü Konuşabilirsiniz?

E-posta Yazdır
Facebook yeni servisi ile Skype kullanıcıları ile Facebook hayranlarını bir araya getirirken, çok konuşulacak ve tüm dünyaya hızla yayılacak bir uygulama daha ilk günden kullanıcıların büyük ilgisini çekti.  Facebook'un 6 Temmuz'da yaptığı sunum ile dünyaya tanıttığı videolu arama servisinin nasıl devreye sokulduğu ise kullanıcıların merak konusu.

Sayfa 10 / 22