YENİ GİRİŞİMLER

Apple Yeni Iphone'u Tanıttı! İşte Iphone 5S'nin Özellikleri

E-posta Yazdır
Apple'ın, Californiya'nın Cupertino kentindeki genel merkezinde gerçekleşen tanıtım toplantısına şirketin CEO'su Tim Cook ve çok sayıda üst düzey yönetici katıldı. Ayrıca uydu bağlantısı yardımıyla eş zamanlı olarak Berlin, Tokyo ve Pekin şehirlerinde özel etkinlikler düzenlendi. Toplantıda,   iPhone 5S veiPhone 5C ile birlikte kullanıma sunulan yenilikler arasında; iOS 7 işletim sistemi, parmak izi sensörü, yüksek hızlı işlemci ve gelişmiş kamera özellikleri ön plana çıktı. Yeni ürünlerle birlikte Apple'ın fiyat politikasında ve cihaz renkleri konusunda ciddi değişikliğe gittiği gözlendi.

Samsung Akıllı Saatini Tanıttı

E-posta Yazdır
Teknoloji devi Samsung, Berlin’deki teknoloji fuarında, uzun süredir beklenen akıllı saatini tanıttı. Galaxy Gear adı verilen akıllı kol saatleri, akıllı telefonların giyilebilir versiyonları olarak değerlendiriliyor. Samsung’un bu hamlesiyle teknoloji savaşları, tüketicilerin bileklerine taşındı yorumları yapıldı.

Türk Comodo, En İyi Antivirüs Seçildi

E-posta Yazdır
Dünyada genelinde 55 milyon bilgisayar kullanıcısına ulaşan New Jersey merkezli internet güvenlik şirketi Comodo, yazılım test firması AV-Test.org tarafından yüzde 100 koruma sağlayan tek ücretsiz antivirüs markası oldu. Malware ve virüs korumasına karşın McAfee %100 üzerinden %97, AVG %97, Trend Micro %98, ESET %95, Symantec %97 not aldı. Comodo hem antivirüs hem de malware testlerinde yüzde 100 başarı sağladı.

ABD’de Bilgisayar Güvenliği Devi Olup ODTÜ’ye Uzandı, Türkiye’de Üretim Yapacak

E-posta Yazdır
Vahap Munyar - Hürriyet - Kızımın New York’a taşınma işini tamamlayınca Ömer Güneş’le birlikte TurkofAmerica dergisini çıkaran, Comodo adlı bilgisayar güvenliği şirketinin Türkiye Temsilciliği’ni de yürüten Cemil Özyurt’u aradım:
- Comodo’nun Başkan ve CEO’su Antakyalı Melih Abdulhayoğlu ile İstanbul’da buluşmamızı sağlamıştın. Hazır New York’tayken şirketin merkezini görmek isterim.
Comodo’nun New Jersey’deki merkezine gittiğimizde Melih Abdulhayoğlu, Güney Kore’den yeni dönmüştü:
- Güney Kore’de temsilciliğimizi almak isteyen bir grup var. Onlarla görüşmeler yaptım.

İstanbul Cendere Vadisi, Silikon Vadisi mi Oluyor?

E-posta Yazdır
Toplam alanı 350 hektar olan Cendere Vadisi'nde şu anda bölgede bulunan fabrikalar kaldırılacak ve yerine eğitim-Bilişim ve yüksek teknoloji geliştiren merkezlerin kurulmasına izin verilecek. Proje bittiğinde vadi, 30 bin kişiye istihdam sağlayacak. Yeni yapılacak konutlara ise 70 bin kişinin yerleşmesi bekleniyor. Basit bir hesapla proje bittiğinde bölge, 100 bin kişilik bir yerleşim ve çalışma yeri olacak. ABD'nin San Francisco kentinde, yüksek teknoloji ürünleri üreten kuruluşların konumlandığı Silikon Vadisi'ni gezen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Google ziyaretinin detaylarını Google İş Geliştirme Müdürü Seval Öz anlattı. Ünlü doktor Mehmet Öz‘ün kardeşi olan Seval Öz, Erdoğan ailesinin Google'ın projelerinden çok etkilendiklerini söyledi.

Sayfa 3 / 42