Anonymous'tan Noel Saldırısı

E-posta Yazdır
Hacker grubu Anonymous'un, Amerikan güvenlik şirketi Stratfor'un veri bankasına girerek binlerce müşterinin kredi kartı bilgilerini ele geçirdiği öne sürüldü.

 

Hacker grubu Anonymous'un, Amerikan güvenlik şirketi Stratfor'un veri bankasına girerek binlerce müşterinin kredi kartı bilgilerini ele geçirdiği öne sürüldü. Grup, eylemin amacının bağış yapmak olduğunu açıkladı.

Apple Fabrikasında Patlama

E-posta Yazdır
Apple’ın tedarikçilerinden Pegatron’un Şangay’daki fabrikasında hafta sonu meydana gelen patlamada 61 çalışan yaralandı. Bu olay, Çin’deki fabrikalarda güvenlik kurallarının ne derece geçerli olduğuna dair soru işaretlerini yeniden gündeme getirdi.

Macaristan’a Steve Jobs Heykeli!

E-posta Yazdır
Steve Jobs yaşarken dahi bir efsaneydi. Dolayısıyla ölümünden sonra hakkında yazılan kitaplar, çekilen belgeseller, daha önce yayınlanmamış röportajların ortaya çıkması vs. normal karşılanabilir. Hatta heykelinin dikilmesinde de şaşacak bir şey yok. Ancak şöyle bir soru sorulabilir: Neden ABD’nin herhangi bir yerinde değil de Macaristan’da dikiliyor bu heykel?

Intel, Fatih Projesi'ne Dahil Olmak İstiyor

E-posta Yazdır
İntel, FATİH Projesinde yer almak istediğini açıkladı.ANKARAİntel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın,''FATİH Projesi sadece donanım projesi değil.Bir dönüşüm ve çözüm projesi. Bu projenin birparçası olmak istiyoruz. İş ortaklarımızla beraber...

Facebook Gowalla’yı Satın Aldı!

E-posta Yazdır
Facebook’un Gowalla’yı satın alacağı daha önceden biliniyordu ancak Turk Avenue olarak resmi açıklamayı beklemeyi daha uygun bulduk. 5 Aralık Pazartesi günü Facebook ve Gowalla’nın basın sözcüleri, bu satın alımı resmi olarak duyurdular.

Alman Şirketten Bulut Teknolojisine 3.4 Milyar Dolar !

E-posta Yazdır
Ertan Turhan-Uzaktan veri tabanı hizmeti olarak adlandırdığımız "Bulut Teknolojisi" bu günlerde en çok duyduğumuz kelimelerden biri oldu. Bundan yaklaşık 2 yıl önce Prag'ta katıldığım "Bulut Teknolojileri" konferansı sırasında, lobiden geçen çoğu kişinin, "Acaba çevre konulu bir konferans mı düzenleniyor ?" diye baktığı "Bulut Teknolojisi" artık teknoloji şirketlerinin yatırım yapmak için kıran kırana rekabet içinde oldukları teknoloji haline geldi.Size hemen konuşulan rakamı vereyim.2020'de bu teknolojinin pazar payı 241 milyar dolar!Bu konuyla ilgili araştırmamda, Alman şirketi ile ilgili büyük bir alım gözüme çarptı.Detaylar haberin ayrıntılarında.

 

Hakim, Apple'ın İsteğini Reddetti

E-posta Yazdır
Apple Amerikalı hakimleri, Samsung Elektronik'in Galaxy akıllı telefonları ve tablet bilgisayarlarının satışını durdurma konusunda ikna edemedi. Global pazarda iPhone ve iPad'in satışlarını önemli ölçüde etkileyecek patent savaşları giderek kızışıyor.

Bakan Microsfot'un Patronundan Türkiye'ye Yatırım İstedi

E-posta Yazdır
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, ABD’li bilişim devi Microsoft’un CEO’su Steve Ballmer’a Türkiye’de yatırım önerisi götürdü. Ballmer de “Ar-Ge merkezinin kurulması için araştırma yapacağız” yanıtını verdi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Microsoft CEO’su Steve Ballmer ile yaptığı görüşmede Türkiye’de yatırım teklifi götürdü. Ballmer ise “Ar-Ge yatırımı için ekip gönderip araştırma yapacağız, Skype’ın gelişimi için de ülkeniz uygun” yanıtını verdi. Fatih Projesiyle yakından ilgilenen Ballmer, Bakan Ergün’e birkaç farklı modelde tablet bilgisayar tanıttı.

Samsung-Apple Savaşında Son Raunt

E-posta Yazdır
Samsung, Avustralya'da Galaxy'nin satış yasağını kaldırmayı başardı. Güney Koreli Samsung, Avustralya'da Apple'ın açtığı davada, Galaxy adlı tablet bilgisayarın satışını geçici olarak yasaklanması kararını iptal ettirmeyi başardı.

 

Bakan Ergün, Apple'a Tablet Projesinde Yerli Şartını Hatırlattı

E-posta Yazdır
Okullarda öğrencilere tablet bilgisayar dağıtılmasını öngören F@tih Projesi'ne, Amerikalı bilişim devi Apple da talip oldu. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün Silikon Vadisi'nde şirketin merkezini ziyaretinde Apple Başkan Yardımcısı But Tribble, projeyle ilgilendiklerini söyledi. Bakan Ergün de F@tih Projesi için 'Türkiye'de üretim yapma' şartı olduğunu söyledi.

Sayfa 3 / 10