Google’dan Mısır Seçimlerine Özel Doodle

E-posta Yazdır
Bilindiği üzere Google, özel günlerde logosunu o günün anlam ve önemine göre şekillendiriyor ve bunu da Google Doodle olarak adlandırıyor. 1998 yılından beri ilginç ya da gündemdeki olayları logosuna taşıyan Google’ın son Doodle’ı birçok insan için beklenmedik oldu!

Türk Koruma Evine Döndü !

E-posta Yazdır
İnternet güvenliğinde dünyanın en büyük firmaları listesinde ilk 10’a giren ABD merkezli Comodo, Türkiye pazarına girdi! Haber Türk Gazetesinde bugün yer verilen habere göre, lise öğreniminin ardından Antakya’dan İngiltere’ye göç eden Melih Abdulheyoğlu’nun kurduğu ve halen CEO’luğunu yaptığı şirket, dünyada anti-virüste 10., SSL (güvenlik/gizilik protokolü) alanında ise 3. büyük pazar payına sahip.(Haber Türk-Ekonomi)

Bu şirket satılık değil!

E-posta Yazdır
İnternet güvenliğinde dünyanın en büyük firmaları listesinde ilk 10’a giren ABD merkezli Comodo, Türkiye pazarına girdi!

Lise öğreniminin ardından Antakya’dan İngiltere’ye göç eden Melih Abdulheyoğlu’nun kurduğu ve halen CEO’luğunu yaptığı şirket, dünyada anti-virüste 10., SSL (güvenlik/gizilik protokolü) alanında ise 3. büyük pazar payına sahip.ABD’de yaşayan Türk girişimciler Cemil Özyurt ve Ömer Güneş’in girişimiyle Türkiye’de ofis açan Comodo’nun CEO’su Abdulheyoğlu, “Türkiye’deki amacım, sadece ürünlerimi pazarlamak değil. Bütün derdim ABD’den Türkiye’ye teknoloji transferini gerçekleştirmek” dedi. Türkiye’de güvenlik alanında Amerikalı ve Rus teknoloji firmalarının da bulunduğunu hatırlatan Abdulhayaloğlu, “Fakat çoğunluğu ürünleri getirip Türkiye’de satıyor, parasını kazanıp ülkesine geri götürüyor. Bizim hedefimiz burada teknoloji üretimini gerçekleştirmek ve Türkiye’den dünyaya satabilmek’’ diye konuştu.


“SATILIK DEĞİL”

2004’te şirketin merkezini İngiltere’den ABD’ye taşıdığını anlatan Abdulhayaloğlu, “Fon arayan veya büyük şirketlerin satın almak için kapısında beklediği bir şirket değiliz. ABD dışında İngiltere, Hindistan, Çin, Ukrayna ve Romanya’daki ofislerimizde 600’ün üzerinde çalışanımız var. Şirketime milyar dolarlar da teklif etseler satmam” dedi.


ABD'DEKİ EVİNİN KÖŞESİNE ANTAKYA RESTORANI AÇILDI

İlk elektronik devresini 9 yaşında yaptığını söyleyen Abdulhayaloğlu, 1998 yılında İngiltere’de kurduğu Comodo’nun adının Güneydoğu Asya’da yaşayan ve avını stratejik olarak sadece ısırarak öldüren Komodo ejderhasından geldiğini söyledi. 1968 Antakya doğumlu olan Abdulhayaloğlu, Antakya mutfağına olan hasretini ABD’de oturduğu evin yakınlarına açtığı Antakya mutfağı üzerine uzmanlaşmış bir restoran sayesinde gidermeye çalışmış. Üç çocuk babası olan Abdulhayaloğlu, 2008’de Ernst & Young tarafından yılın girişimcisi seçilmesinin ardından en son Golden Turk Awards yarışmasında 2011’in En Başarılı Girişimci ödülünü kazandı. Futbol düşkünü olan Abdulhayaloğlu, “Üniversite yıllarımın geçtiği İngiltere’de Arsenal’i, Türkiye’de Beşiktaş’ı tutuyorum” diyor.


NASA'YA VE IBM'E GÜVENLİK SATIYOR

Comodo’yu Türkiye’ye getiren ABD’de yaşayan Türk girişimcilerden Cemil Özyurt, Comodo’nun ABD’de antivirüs pazarında ‘’virüssüz internet garantisi” veren ilk firma olduğuna dikkat çekti. Comodo’nun dünya genelinde 200 bin işletmede 25 milyon kullanıcıya internet güvenliğini sağladığını belirten Özyurt, “Comodo, aralarında ABD’nin en büyük kuruluşlarından Chase, NASA, IBM, Xerox, Michigan University gibi pek kurumun güvenliğini sağlıyor” dedi.


14 MÜHENDİSTEN EKİP OLUŞTURULDU

Comodo’nun Türkiye’de piyasaya önümüzdeki ay PC doktoru Geek Buddy ürünü ile gireceğini aktaran Ömer Güneş, Türkiye’deki ofiste 14 kişilik bir mühendis kadrosu ve 5 kişilik satış ekibi oluşturduklarını söyledi. Çağrı merkezleri aracılığıyla Türkiye’de telefonla ve Türkçe destek de vereceklerini belirten Güneş, “Şirketin öncelikli hedeflerinden biri de internet güvenliği ile ilgili teknolojinin üretimini iki yıl içinde Türkiye’de de yapabilmek” diye konuştu.


NECDET ÇALIŞKAN- GAZETE HABERTURK

Mobil ve Tablet Her Yerde

E-posta Yazdır
Ertan Turhan-Tabletlerin geleceği ile ilgili yapılan tahminler, bu cihazların hayatımızda daha fazla yer alacağını gösteriyor. Teknoloji dünyasının son dönemdeki en popüler oyuncağı hiç kuşkusuz ki tabletler. Apple iPad ile başlayan akım artık neredeyse tüm büyük bilgisayar ve telefon üreticilerini sarmış durumda.

Filtreli İnternet Bugün Başladı

E-posta Yazdır
BTK tarafından 'küçükleri internetteki zararlı içerikten koruma' gerekçesiyle hazırlanan filtre düzenlemesinin deneme süresi bugün sona erdi.Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından hazırlanan ve yayınlanan "güvenli internet" düzenlemesiyle ilgili 22 Ağustosta başlayan üç aylık test dönemi

Bakan Ergün, Microsoft'un ''1 Numarası'' İle Görüşecek

E-posta Yazdır
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, 24 Kasım-1 Aralık 2011 tarihleri arasında ABD'ye bir çalışma ziyaretinde bulunacak. Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, ABD'li firmaları Bilişim Vadisi'nde yatırıma davet edecek olan Ergün, firmalara Bilişim Vadisi'nden yer gösterecek. Microsoft'un 1 numarası Steve Ballmer ile de bir araya gelecek olan Ergün, Silikon Vadisi'ndeki Türk girişimcilerle de buluşacak.

Apple İçin Disney Yöneticisi

E-posta Yazdır
Apple kurucularından Steve Jobs'ın vefaatının ardından onsuz bir döneme hazırlanan şirket, Salı günü Walt Disney Şirketinin Ceo'sunu yönetim kuruluna atadı.Böylece Genentech Başkanı Arthur D.Levinson Apple'ın Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Steve Jobs’ın Kayıp Röportajı Sinemalarda!

E-posta Yazdır
1995 yılında, Amerikalı teknoloji yazarı Robert Cringely, ‘Triumph of the Nerds’ isimli televizyon programı için gerçekleştirdiği Steve Jobs röportajının yalnızca o döneme değil tarihe damga vuracağını ve bir gün bu röportajın sinemalarda

Silikon Vadisi'ne Ofis Açacak

E-posta Yazdır
Antalya Üniversitesi'nin sahibi olduğu Antalya Teknokenti'nde bulunan 35 yazılım firması bir araya gelerek " Astec " isimli şirket kurdu.Yazılım sektöründe iddialı olan

Suçlu Bulundu: iOS 5!

E-posta Yazdır
Son zamanlarda iPhone 4S’in pil ömrüyle ilgili şikayetlerin artması üzerine Apple bir açıklama yaptı ve sorunun iPhone’un yeni çıkan işletim sistemi iOS 5’te bulunan bazı virüslerden kaynaklandığını belirtti.

Sayfa 4 / 10