iPhone 4S’te Pil Sorunu!

E-posta Yazdır
Herkes iPhone 5 beklerken, kamuoyunu ters köşeye yatırarak piyasaya iPhone 4’ün biraz daha gelişmiş modeli olan iPhone 4S’i çıkaran Apple, kırılması güç satış rekorlarına ulaşmasına rağmen, ufak ufak telefonun zayıf yönleri de ortaya çıkmaya başladı.

Bilgisayar Korsanları Dünyaya Sığmadı!

E-posta Yazdır
“Yeni dünyada soğuk savaş böyle oluyor olsa gerek” dedirten olay, Congressional Committe (Amerikan kongresinde alt komite) tarafından yayınlanan bir rapor sayesinde ortaya çıktı. Bu rapora göre

Hayatlarımızı Sonsuza Kadar Değiştiren Adam: Evan Williams!

E-posta Yazdır
1972 yılında, Nebraska’nın Clarks isimli küçük bir köyünde dünyaya gözlerini açan Williams’ın, ailesi ve köyündeki birçok insan gibi çiftçilikle uğraşmayacağı henüz çok küçük yaşında belli olmuştu. Kendisini ‘geek’ Türkçe’ye çevirmek gerekirse ‘inek’ bir çocuk olarak tanımlayan Evan Williams, 20’li yaşlarının başında bir karar alır...

DİKKAT ! .com, .gov, .org' Geçersiz Olacak

E-posta Yazdır
Yeni uygulama 2012'de başlayacak. İnternette çatı alan adını ilk alan kira geliri elde edecek. Sanal alemde yıllardır kullanılan ".com, .gov, .net, .edu, .mil, com.tr" gibi uzantılar tamamen kalkıyor. Uzantılara gerek kalmadan internette isim alınabilecek.

 

"Jenerik Üst Seviye Alan Adları" ismi verilen uygulama ticari alanda çok önemli sonuçları da beraberinde getirecek. Bir marka ve onun alt modelleri için ayrı ayrı alan ismi verilebilecek.

iPhone'un Önlenemeyen Yükselişi

E-posta Yazdır
Apple'ın patron Steve Jobs'ın ölümünün ardından satışa çıkarılan, iPhone 4S, binlerce blok yazarı ve kullanıcının ateşiyle dünya çapında satış patlaması yaşıyor.

 

Akıllı telefonlar içinde "Altın Standart" olarak görülen iPhone'un satışları Apple'ın toplam karlarının yüzde 40'ı gibi yüksek bir orana sahip.

iPhone 4S, Japon Softbank'ıın Bilgisayarını Çökeltti

E-posta Yazdır
Japan mobil şirketi Softbank Corp. gelen taleplerin ardından bilgisayar sistemlerine beklenenden daha fazla yük binmesi dolayısıyla yeni sözleşmeleri durdurmak zorunda kaldı.

iPhone 4S İçen Apple Kurucusu Da Kuyruk Bekledi

E-posta Yazdır
iPhone 4’e göre daha hızlı olan 4S’in bu hafta sonunda 4 milyon adet satması hedefleniyor. Apple’ın kurucularından Steve Wozniak da uzayan kuyrukta yer aldı.

 

APPLE’ın dokunmatik ekranlı cep telefonu iPhone’un son modeli iPhone 4S, 7 ülkede satışa sunuldu. Steve Jobs’un ölümünden bir gün önce tanıtılan iPhone 4S’in bu haftasonunda 4 milyon satması hedefleniyor.

Akıllı Telefonların Aklı Nerede ?

E-posta Yazdır
Kabus gibi geçen birkaç günden sonra, ‘akıllı’ telefon Blackberry’nin üreticisi RIM’den bir açıklama geldi ve milyonlarca kullanıcıyı zor durumda bırakan problemin çözüldüğü açıklandı.

Intel Capital, Grupanya'ya Yatırım Yaptı

E-posta Yazdır
Intel`in global yatırım kuruluşu Intel Capital, e-ticaret şirketi Grupanya`ya yatırım yaptığını duyurdu. Bin 100 şirkete 9.8 milyar dolardan fazla yatırım gerçekleştiren Intel Capital, Türkiye`deki stratejik yatırımlarını devam ettirecek. Intel`in global yatırım kuruluşu Intel Capital, e-ticaret şirketi Grupanya`ya yatırım yaptığını duyurdu. Bin 100 şirkete 9.8 milyar dolardan fazla yatırım gerçekleştiren Intel Capital, Türkiye`deki stratejik yatırımlarını devam ettireceğini açıkladı.

Steve Jobs'ı Anma Töreni

E-posta Yazdır
Yıllar boyunca mücadele ettiği kansere yenik düşerek geçtiğimiz Çarşamba günü hayatını kaybeden Steve Jobs için, Apple tarafından bir anma töreni düzenleneceği biliniyordu ancak bu organizasyonun tarihi henüz belli olmamıştı.

Yeni CEO Tim Cook, çalışanlarına gönderdiği e-postada organizasyonun Apple’ın Cupertino’daki ana merkezinde, 19 Ekim Çarşamba günü yerel saatle 10:00’da gerçekleşeğini belirtti.

Sayfa 5 / 10