Kablosuz Bağlantının Giremediği Kasaba.

E-posta Yazdır

Kablosuz cihazlardan korkan yüzlerce kişinin bu garip kasabada, birlikte yaşadığını biliyor musunuz?

Kablosuz internet bağlantısı, cep telefonu hatta telsiz telefonların insan sağlığına, az da olsa, belli oranda zararları olduğu savunuluyor.

Türk İnternetinin Yavaş Günü: 14 Eylül 2011 Çarşamba!

E-posta Yazdır
14 Eylül 2011 Çarşamba gününü Türkiye’de yaşayan milyonlarca Internet kullanıcısı asla unutmayacaklar. Turkavenue.com'a yoğun bitimde gelen şikayetlerin birçoğu Facebook ve Twitter'a çok zor girildiğine dair şikayetlerdi. İnternet çok yavaştı.

Windows 8'in Mobil Stratejisi

E-posta Yazdır
Ertan Turhan/ Turkavenue-Istanbul-Android ve Apple'ın yüzde 70'lik pazar payın karşılık, Microsof'un yüzde 6'da kalması, belkide oyunun bittiğini gösteriyordu, Ancak Microsoft'un Windows Telefonu ile bağlantılı olarak masa üstü bilgisayarlarda da kullanacağı işletim sistemi Windows 8 bu durumu ortadan kaldıracak gibi gözüküyor.

Apple Yeni Mac Mini'yi Lion İle Güçlendirdi

E-posta Yazdır

Apple, yeni nesil Intel Core işlemciler, sıra dışı grafik kalitesi, yüksek hızlı Thunderbolt I/O teknolojisi ve dünyanın en gelişmiş işletim sistemi Lion ile güçlendirdiği Mac mini modellerini piyasaya sundu. Peki Mac Mini'nin yeni fiyatı ne kadar ?

Apple Logosunun Sırrı Ne ?

E-posta Yazdır
Teknoloji ile alaksız görünen ünlü logonun arkasında tarihi bir trajedi mi var? Apple'ın ısırılmış elma logosunun siyanüre bulanmış bir elmayı ısırarak intihar eden eşcinsel bir matematikçiye ait olduğu iddiaları şirketin başına geçen eşcinsel CEO Tim Cook ile beraber yeniden gündemde...

Alan Turing, geçen yüzyılın en büyük dehalarından biriydi. Matematiksel “doğru” kavramına getirdiği yenilik kadar, bilgisayar teknolojisinin atası olmasıyla da bilim dünyasını sarsmıştı.

Üzerine güneş batmayan imparatorluğa bağlı bir ailenin çocuğu olarak Hindistan’da doğan Turing, teknolojik yeniliklerinden ziyade savaşta oynadığı rol ile dünyanın kaderini değiştirdi.

Apple’a Korsan Stajyer!

E-posta Yazdır
Gelecek hafta Apple’da stajına başlayacak olan Nicholas Allegra’yı diğer Apple çalışanlarından ayıran çok önemli bir özellik olacak. Henüz 19 yaşındaki Allegra, kurduğu Jailbreakme.com isimli web sitesi sayesinde birçok insanın aslında paralı olan Iphone uygulamalarını bedavaya indirmelerini sağlamıştı.

IBM'den Düşünen Bilgisayar

E-posta Yazdır
ABD'li bilişim devi IBM, bilgisayarların deneyimlerinden öğrenmelerini, kuramlar geliştirmelerini ve sonuçlardan ders çıkarmalarını sağlayacak insan beyninin çalışmasını taklit eden bir yonga (çip) geliştirdi.

Apple'ın Patronu Steve Jobs İstifa Etti

E-posta Yazdır
Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Apple'nın CEO'su Steve Jobs istifa etti. Uzun süredir kansere karşı mücadele veren Jobs, istifa mektubunda 'Yönetim Kurulu da uygun görürse bundan sonra bir Apple çalışanı olarak görev yapmak istiyorum' dedi. Jobs ayrıca kendi yerine Tim Cook'u CEO adayı olarak gösterdi.

HP, İngiliz Autonomy'i 11.7 Milyar Dolara Alıyor

E-posta Yazdır
ABD'li bilgisayar şirketi Hewlett-Packard (HP), İngiliz yazılım şirketi Autonomy'i 11.7 milyar dolara satın alıyor. Gelirleri bakımından dünyanın en büyük teknoloji şirketi HP, Cambridge merkezli Autonomy'i satın almak için 11.7 milyar dolarlık teklif verdiğini açıkladı. Autonomy şirketi yönetim kurulu teklifi kabul etti.

Çağlayan Cisco ve Intel'i Türkiye'ye Yatırıma Davet Etti

E-posta Yazdır
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, dünyanın önde gelen bilişim şirketlerinden CİSCO Systems ve İntel'in yöneticilerini Türkiye'de yatırım yapmaya davet etti. Bakan Çağlayan, ABD'deki temaslarının 4'üncü gününde ilk olarak Silikon Vadisi'ndeki CİSCO Systems şirketini ziyaret etti. Şirketin üst düzey yöneticisi Gary Moore, Bakan Çağlayan ve beraberindeki heyete, CİSCO Sytems'in çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi ve en son geliştirdikleri telekonferans sistemini anlattı.

Sayfa 7 / 10