Foxconn 1 Milyon Robotu İşe Alıyor

E-posta Yazdır
Teknoloji şirketlerinin cihazlarını üreten Foxconn, 1 milyon robotu 3 yıl içinde üretmeyi planlıyor. Bu da fabrika içinde çalışan binlerce kişinin işsiz kalması anlamına geliyor. Foxconn'un kurucu ve yöneticisi olan Terry Gou, yaptığı son açıklamada 3 yıl içinde yaklaşık 1 milyon robot üreteceklerini ve bu robotların, mevcut çalışanlarının yerine ikame edileceklerini belirtti.

Apple Çin'de Bilgisayarın Louis Vuiton'u Olarak Algılanıyor

E-posta Yazdır
Apple üçüncü çeyrekteki mali tablosunda 28.57 milyar dolar ciro açıklayarak, bir sonraki çeyrekte Amerika'nın en büyük şirketi olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini gösterdi. Amerika kıtasında 10.1 milyar dolar, Avrupa'da 7.1 milyar dolar, Japonya'da 1.5 milyar dolar ve Çin, Hong Kong ve Tayvan'ı içine alan Asya Pasifik'te 6.3 milyar dolar ciro yapan şirketin, uluslararası pazarlardaki performansı gelir tablosuna olumlu yönde katkı yaptı.

Google'un En Fazla Para Kazandığı Anahtar Sözcükler

E-posta Yazdır
Google'un online reklamdan dünyalarca para kazandığını bilmeyen yok. Hatta geçtiğimiz bir yılda cirosunun yüzde 97'sine karşılık gelen 33.3 milyar doları reklam gelirlerinden meydana geldi.  Arama motorlarında pazarlama kampanyaları yapılmasına yardımcı olan WordStream şirketi Google AdWords'te hangi anahtar sözcüklerin daha fazla tıklandığını ve her tıklama başına fazla para ödendiğini araştırdı.

Cisco 6500 Kişiyi İşten Çıkarıyor

E-posta Yazdır
Cisco Systems toplam iş gücünü yüzde 15 oranında azaltıp bir fabrikasını elden çıkarmayı düşünüyor. Teknoloji devinin 1 milyar Dolar tasarruf etmeyi hedeflediği plan çerçevesinde 6.500 kişi işten çıkarılacak. Meksika’daki parça üreten fabrikada çalışan 5.000 kişi de satışla birlikte Taywan’lı Hon Hai’ye transfer edilecek. Çok sayıda şirkete ve devletlere bilgisayar ağı çözümleri sunun Cisco küresel krizde ciddi kayıplar uğramıştı.
Cisco 6,500 kişiyi işten çıkarıyor by euronews-tr Source: euronews.net

Google 2. Çeyrekte Ciro Rekoru Kırdı

E-posta Yazdır
Google'dan yapılan açıklamaya göre bu yılın ikinci çeyreğini kapsayan 3 ay boyunca tam 9.02 milyar dolarlık bir ciro elde edildi. Geçen senenin aynı dönemi ile kıyaslandığından yüzde 32'lik bir artışa tekabül eden bu rakamı açıklayan CEO Larry Page 9 milyar doları aşarak bir rekora imza attıklarını söyledi. Aynı dönemdeki net kar ise 2.51 milyar dolar olarak gerçekleşti. Geçen senenin ikinci çeyreğinde net kar 1.84 milyar dolar olarak gerçekleşmişti.

Cep telefonlarınızı otobüs ve metrolarda sakın unutmayın !

E-posta Yazdır
Yapılan bir araştırmaya göre, otobüs ve metrolarda unutulan cep telefonalarının bulunma ihtimali yüzde 0 ile 2 en altta yer alıyor. Kaybedilen telefonlarının tekrar bulunma ihtimali en yüksek olan yerler ise soyunma kabinleri, restoran ve barlar. ABD’nin en çok okunan teknoloji bloglarından biri olan Techland’in yazarı Erica Ho, tarafınadan gerçekleştirilen araştırmaya göre,

Apple Store'dan 3 Yılda 15 Milyar Download

E-posta Yazdır
Apple'in App Store kullanıma açıldığı Temmuz 2008'den bu yana 15 milyarıncı kez download edildi. Apple tarafından yapılan açıklamada, 15 milyarıncı download'ın 7 Temmuz'da gerçekleştirildiği bildirildi. Halen App Store'da 425 bin aplikasyon bulunuyor. Bunlardan 100 bini Apple iPad için geliştirilmiş aplikasyonlar.

Apple, program yazılımcılarına 2.5 milyar dolar ödeme yaparken, yazılımcılar App Store'da yer alan her bir aplikasyonun gelirinin yüzde 70'ini kendileri, yüzde 30'unu Apple alıyor. Bu yolla Apple aplikasyon download'larından 1 milyar dolar gelir elde etti.

Ocak 2010'da 3 milyarıncı download'ını gerçekleştiren App Store, Ocak 2011'de 10 milyarıncı download'ın yüklendiğini duyurmuştu. Apple sadece altı ayda App Store'a 5 milyar download daha ekledi.

Şifrenin Güvende Olup Olmadığını Kontrol Et !

E-posta Yazdır
Son zamanlarda artan bilgisayar korsanı saldırıları, hepimizin aklına ister istemez “acaba benim e-posta adresim güvende mi?” sorusunu getirdi. Birçok büyük şirketin veri tabanına, dolayısıyla da kullanıcılarının e-posta adreslerine ulaşmayı başaran bilgisayar korsanları, birçok insanın tedirginlik yaşamasına neden oldu. E-posta adresinin saldırıya uğrayıp uğramadığına emin olamayan kullanıcılar, belki de gerekmediği halde şifrelerini değiştirdiler.

Google CEO'su Erich Schmidt Filtre Fikrini Beğenmedi

E-posta Yazdır
NTV’den Mirgün Cabas, İstanbul’a gelen Eric Schmidt ile görüştü. İşte anlatıkları: Schmidt, Google’ın icra kurulu başkanı. Geçen nisan ayına kadar yönetim kurulu başkanıydı. 2001 yılından beri bu görevdeydi ve şirketi bugünkü haline getiren isim olarak biliniyor. Bu yılın başında yerini şirketin kurucularından Lary Page’e bıraktı ve kendi deyişiyle günlük operasyonların dışına çıkıp şirketin makro politikalarından sorumlu hale geldi. Bu normal bir işletmede terfi yoluyla devre dışı bırakılmak anlamına gelebilir ama Google ölçeğindeki bir yapıda devredışı bırakılmış bile olsanız muhataplarınız cumhurbaşkanları vs oluyor. Zira Schmidt’in Türkiye ziyaretinin sebebi Cumhurbaşkanı Gül’le yarın yapacağı görüşme. Schmidt’le dört gazeteci bir saat kadar birlikte olduk. Sansür ve internet filtrelerinden Youtube yasağına, yeni girişimcilere tavsiyelerinden, internette bundan sonra ne olacak sorusuna kadar pek çok şey konuştuk.

Google'dan Chromebook Laptop Atağı

E-posta Yazdır

Ertan Turhan-Istanbul-Google’ın Yeni Oyuncağı Chromebook ile Hard Disksiz Laptop...

Geçtiğimiz yıl Google, gösterişli siyah bir dizüstü bilgisayar prototipi olan CR-48’i sınırlı sayıda üretip, geri bildirim almak amacıyla gazetecilere ve blog yazarlarına göndermişti. Buradaki amaçları nihayetinde gerçek bir dizüstü bilgisayar şirketinin Chromebook üretmeye başlamasıydı. Bugün, bunlardan ilki olan Samsung 5 serisi, cep telefonu olan 500 dolar, yalnızca wi-fi olan 430 dolar olarak, piyasaya çıktı.

Sayfa 8 / 10