Google'un Patronu Eric Schmidt Türkiye'de

E-posta Yazdır
Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım, Google Yönetim Kurulu Başkanı Eric Schmidt'in internet kullanımına herhangi bir şekilde kısıtlama, yasaklama getirilmesi hususunda çok duyarlı olduklarını ifade ettiğini belirterek, ''Bu konuda biz de farklı düşünmediğimizi kendilerine bahsettik'' dedi. Google Yönetim Kurulu Başkanı Eric Schmidt ile İstanbul'da bir araya gelen Yıldırım, basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yıldırım, Türkiye'ye ziyarette bulunan Eric Schmidt'in Türkiye'ye yabancı olmadığını, Türkiye'ye birçok kere tatil için geldiğini, bu seferkinin de biraz tatil, biraz iş amaçlı olduğunu söyledi.

İnternet Korsanlarının Hedefi Japonya mı ?

E-posta Yazdır

 Bilgisayar Korsanları Japonlar’a Karşı! Sony Playstation ve Nintendo gibi önde gelen teknoloji markalarının korsanlar tarafından saldırıya uğraması internet güvenliğinin önemini gün geçttikçe arttırıyor.

Geçtiğimiz Mart ayında, tarihin en büyük felaketlerinden birini yaşayan Japonya’nın büyük şirketleri, bir yandan bu büyük depremin maddi zararını kapatmaya çalışırken, diğer yandan veri tabanlarına saldıran bilgisayar korsanları ile mücadele etmek zorunda kalıyor. İlk olarak geçtiğimiz Nisan ayında Sony Playstation ağına saldıran korsanlar, milyonlarca kişinin hesap bilgilerine ulaşmayı başardılar.

Apple'ın Göz Kamaştırıcı Performansı: 15 Milyar Şarkı, 130 Milyon Kitap Yüklendi, 25 Milyon iPad Satıldı

E-posta Yazdır
Steve Jobs San Francisco'da gerçekleştirilen Worldwide Developers Conference'da Apple'in yeni işletim sistemi iOS 5, OS X Lion ve iCloud'u tanıttı. 5200 kişinin katıldığı ve biletlerin tamamının satıldığı toplantıda Steve Jobs, yeni ürünleri ve servisleri ile bilgi verdi. iCloud servisi ile kullanıcıların tüm içeriği iCloud'ta yedekleme ve kablosuz hat aracılığıyla diğer tüm aygıtlarla paylaşma imkanı sunuyor.

Turkey's First Superhero is Saving the World

E-posta Yazdır
Turkey’s First Superhero is Saving the World! The future of our planet is in danger. Turkey’s first Superhero SüperCan is coming to save the world from evil robots that are destroying the trees and polluting the environment. In this environment themed game, SüperCan fights against evil robots from space who come to destroy the world by cutting down our trees. SüperCan is assisted by Marvel’s legendary heroes Spider-Man, Iron Man and Hulk in this difficult mission. 

Online Kupon Devi Groupon Halka Arza Hazır

E-posta Yazdır
Dünyanın en büyük online kupon sitesi Groupon, halka arza hazır. Geçtiğimiz yıl yüzde 22,000 büyüme ile cirosunu 713 milyon dolara çıkaran şirket, 2011'in ilk çeyreğinde 644 milyon dolara ulaştı. Ciro, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13,575 oranında artış gösterdi. Halka arz için finansal dökümanlarını sermaye piyasasına bildiren Groupan'un 2011 sonunda 2.6 milyar dolar ciroya ulaşması bekleniyor. 3-4 milyar dolar arası ciroya ulaşabileceği yönündeki tahminlerinde çok da hayal olmadığı gözler önüne serilmiş oldu. 

Silicon Vadisi Şirketlerinden Son Haberler

E-posta Yazdır
Rusya'nın önde gelen Internet şirketlerinden Yandex, NASDAQ'a açılıyor. Hisse başı 20-22 dolar arası   teklif toplayacak şirketin 1.2 milyar dolar arz toplaması bekleniyor. Yadex, 15.4 milyon adet hisse satışı için piyasaya çıkarken, 36 milyon 774 bin 88 adet teklif topladı. NASDAQ'a kota teknoloji şirketlerinden Limelight Networks, Tel Aviv merkezli web sitesi üzerinden hızlı sunum yapmaya imkan tanıyan AcceloWeb'i satın aldı.

Beyaz iPhone 4 Piyasada

E-posta Yazdır

Apple, beyaz iPhone 4 modellerini 28 Nisan 2011 tarihinden itibaren satışa sunmaya başladı. Apple tarafından yapılan açıklamada, online olarakta satışa sunulan ürün, ABD'de AT&T ve Verizon ile Apple mağazalarından alınabilecek.

Türkiye'nin İhracatta Bu Yıl Rekor Kırması Bekleniyor

E-posta Yazdır
Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, bu yıl ihracatın yüzde 20 artacağını tahmin ettiklerini, böylece 2008 yılındaki 132 milyar dolarlık rekoru egale edeceklerini açıkladı. Büyükekşi, "İlk üç aydaki artış yüzde 23. Gidişat, yıl sonunda yeni rekoru gösteriyor." dedi. İhracatçıların yol haritasına göre 2023 yılında ise Türkiye, 545 milyar dolar ihracat yapan bir ülke haline gelecek.

IBM'in İlk Çeyrek Karı Yüzde 13 Arttı

E-posta Yazdır

Bilgisayar devi IBM’in ilk çeyrek karı yüzde 13 arttı. Geçen yıl ilk çeyrekte 2,3 milyar dolar olan şirketin kazancı, bu yıl söz konusu dönemde 2,6 milyar dolara ulaştı. Satışlar ise yüzde 5 artarak 22,9 milyar dolar oldu. Şirketten yapılan açıklamada, 2009 yılındaki karın daha çok tasarruf önlemlerine bağlı olduğu, ancak ilk çeyrekte bu bağımlılığın daha az olduğu belirtildi.

Yahoo 2011'in İlk Üç Ayında 1 Milyar Dolar Ciro Yaptı

E-posta Yazdır
Yahoo 2011 yılının ilk üç ayında cirosu 1.064 milyar dolara ulaştı. 2010 yılının aynı döneminde 1.1 milyar dolar gelir elde eden Yahoo, gelir kalemlerinde yüzde 6 oranında düşüş yaşadı. Operasyonel geliri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1 oranında artış göstererek, 190 milyon dolara ulaştı.

Sayfa 9 / 10