SİLİKON VADİSİ

Antivirüscü Norton, Sunucularının Hacklendiği 6 Yıl Sonra Kabul Etti, Müşteriler Kuşkulu

E-posta Yazdır
Dünyanın önde gelen tanınmış antivirüs üreticilerinden Amerikalı Symantec'in sunucularından (server) 6 yıl önce çalınan kaynak kod'ların (source code) farkına yeni vardı.  Symantec, daha önce farklı açıklamalarda bulunmasına rağmen, sunucularına kimin saldırıda bulunduğunu ve kodları çaldığını bilmediklerini kabul etti. Ocak ayı başlarında kendilerine Lords of Dharmaraja adını veren bir grup hacker, Hindistan hükümetine bağlı askeri istihbarat sunucularını hacklediklerini ve Symantec'e ait kaynak kodları ele geçirdiklerini duyurmuştu.

Yahoo'nun Kurucusu Jerry Yang İstifa Etti

E-posta Yazdır
Yahoo'nun kuruculardan Jerry Yang tüm görevlerinden istifa etti. Stratejik bir yeniden yapılanma çabası içinde bulunan internet portalı Yahoo!'nun kurucularından Jerry Yang, şirketin yönetim kurulundan ve diğer tüm görevlerinden istifa etti. Bilişim grubu ile yatırımcıları arasındaki ayrılığı iyice ortaya çıkaran istifasını açıklayan Yang, "Çalışmalarımı Yahoo! dışında sürdürmemin zamanı geldi" ifadesini kullandı.

Dünyanın En Gözde Markasının En İyi ve En Kötü Yılı

E-posta Yazdır
Turk Avenue - Geliştirdiği ürünlerle tüm dünyada bir fenomen haline gelen Apple için 2011 yılı hem en iyi hem de en kötü yılı olarak tarihe geçti. 2011'de dünyanın en değerli şirketi ünvanını ele geçiren Apple, kurucusu Steve Jobs'u da bu ünvanı ele geçirdiği yıl kaybetti. Tech Crunch teknoloji sitesi Apple bir yıllık performansını değerlendirdi. İşte ay ay Apple'in 2011 serüvenü: 

Teknoloji Uzmanı : "İnternet Korsanları Tren Sistemi Kapatabilir "

E-posta Yazdır
Berlin'deki Hacking Conference (Internet Korsanlığı Konferansı) kapsamında internet güvenliği uzmanlarından biri, internet korsanlarının Tren Geçiş Sistemlerini kontrol eden bilgisayarları tıpkı internet sistemini kapatabildikleri gibi devre dışı bırakabileceklerine dikkat çekti.Ulaştırma Bakanlıkları internet güvenliğini arttırmalı.

iPad 3’e Az Kaldı!

E-posta Yazdır
2012 yaklaşırken, yeni yılda Apple’ın neler yapacağı da medyada tartışılmaya başlandı. Birçok gazetede iPhone 5 ve iPad 3’ün çıkış tarihleri hakkında görüşler bildirilirken, iddialardan en ciddi olanı Çince yayın yapan the Economic Daily News isimli gazeteden geldi. Bu iddianın ciddi olmasının nedeni, gazetenin haberi sağlam kaynaklara dayandırarak vermesi!

 

Sayfa 4 / 20