SİLİKON VADİSİ

Anonymous'tan Noel Saldırısı

E-posta Yazdır
Hacker grubu Anonymous'un, Amerikan güvenlik şirketi Stratfor'un veri bankasına girerek binlerce müşterinin kredi kartı bilgilerini ele geçirdiği öne sürüldü.

 

Hacker grubu Anonymous'un, Amerikan güvenlik şirketi Stratfor'un veri bankasına girerek binlerce müşterinin kredi kartı bilgilerini ele geçirdiği öne sürüldü. Grup, eylemin amacının bağış yapmak olduğunu açıkladı.

Apple Fabrikasında Patlama

E-posta Yazdır
Apple’ın tedarikçilerinden Pegatron’un Şangay’daki fabrikasında hafta sonu meydana gelen patlamada 61 çalışan yaralandı. Bu olay, Çin’deki fabrikalarda güvenlik kurallarının ne derece geçerli olduğuna dair soru işaretlerini yeniden gündeme getirdi.

Macaristan’a Steve Jobs Heykeli!

E-posta Yazdır
Steve Jobs yaşarken dahi bir efsaneydi. Dolayısıyla ölümünden sonra hakkında yazılan kitaplar, çekilen belgeseller, daha önce yayınlanmamış röportajların ortaya çıkması vs. normal karşılanabilir. Hatta heykelinin dikilmesinde de şaşacak bir şey yok. Ancak şöyle bir soru sorulabilir: Neden ABD’nin herhangi bir yerinde değil de Macaristan’da dikiliyor bu heykel?

Intel, Fatih Projesi'ne Dahil Olmak İstiyor

E-posta Yazdır
İntel, FATİH Projesinde yer almak istediğini açıkladı.ANKARAİntel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın,''FATİH Projesi sadece donanım projesi değil.Bir dönüşüm ve çözüm projesi. Bu projenin birparçası olmak istiyoruz. İş ortaklarımızla beraber...

Facebook Gowalla’yı Satın Aldı!

E-posta Yazdır
Facebook’un Gowalla’yı satın alacağı daha önceden biliniyordu ancak Turk Avenue olarak resmi açıklamayı beklemeyi daha uygun bulduk. 5 Aralık Pazartesi günü Facebook ve Gowalla’nın basın sözcüleri, bu satın alımı resmi olarak duyurdular.

Sayfa 5 / 20