SİLİKON VADİSİ

Alman Şirketten Bulut Teknolojisine 3.4 Milyar Dolar !

E-posta Yazdır
Ertan Turhan-Uzaktan veri tabanı hizmeti olarak adlandırdığımız "Bulut Teknolojisi" bu günlerde en çok duyduğumuz kelimelerden biri oldu. Bundan yaklaşık 2 yıl önce Prag'ta katıldığım "Bulut Teknolojileri" konferansı sırasında, lobiden geçen çoğu kişinin, "Acaba çevre konulu bir konferans mı düzenleniyor ?" diye baktığı "Bulut Teknolojisi" artık teknoloji şirketlerinin yatırım yapmak için kıran kırana rekabet içinde oldukları teknoloji haline geldi.Size hemen konuşulan rakamı vereyim.2020'de bu teknolojinin pazar payı 241 milyar dolar!Bu konuyla ilgili araştırmamda, Alman şirketi ile ilgili büyük bir alım gözüme çarptı.Detaylar haberin ayrıntılarında.

 

Hakim, Apple'ın İsteğini Reddetti

E-posta Yazdır
Apple Amerikalı hakimleri, Samsung Elektronik'in Galaxy akıllı telefonları ve tablet bilgisayarlarının satışını durdurma konusunda ikna edemedi. Global pazarda iPhone ve iPad'in satışlarını önemli ölçüde etkileyecek patent savaşları giderek kızışıyor.

Bakan Microsfot'un Patronundan Türkiye'ye Yatırım İstedi

E-posta Yazdır
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, ABD’li bilişim devi Microsoft’un CEO’su Steve Ballmer’a Türkiye’de yatırım önerisi götürdü. Ballmer de “Ar-Ge merkezinin kurulması için araştırma yapacağız” yanıtını verdi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Microsoft CEO’su Steve Ballmer ile yaptığı görüşmede Türkiye’de yatırım teklifi götürdü. Ballmer ise “Ar-Ge yatırımı için ekip gönderip araştırma yapacağız, Skype’ın gelişimi için de ülkeniz uygun” yanıtını verdi. Fatih Projesiyle yakından ilgilenen Ballmer, Bakan Ergün’e birkaç farklı modelde tablet bilgisayar tanıttı.

Samsung-Apple Savaşında Son Raunt

E-posta Yazdır
Samsung, Avustralya'da Galaxy'nin satış yasağını kaldırmayı başardı. Güney Koreli Samsung, Avustralya'da Apple'ın açtığı davada, Galaxy adlı tablet bilgisayarın satışını geçici olarak yasaklanması kararını iptal ettirmeyi başardı.

 

Bakan Ergün, Apple'a Tablet Projesinde Yerli Şartını Hatırlattı

E-posta Yazdır
Okullarda öğrencilere tablet bilgisayar dağıtılmasını öngören F@tih Projesi'ne, Amerikalı bilişim devi Apple da talip oldu. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün Silikon Vadisi'nde şirketin merkezini ziyaretinde Apple Başkan Yardımcısı But Tribble, projeyle ilgilendiklerini söyledi. Bakan Ergün de F@tih Projesi için 'Türkiye'de üretim yapma' şartı olduğunu söyledi.

Sayfa 6 / 20