SİLİKON VADİSİ

Bakan Ergün, Microsoft'un ''1 Numarası'' İle Görüşecek

E-posta Yazdır
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, 24 Kasım-1 Aralık 2011 tarihleri arasında ABD'ye bir çalışma ziyaretinde bulunacak. Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, ABD'li firmaları Bilişim Vadisi'nde yatırıma davet edecek olan Ergün, firmalara Bilişim Vadisi'nden yer gösterecek. Microsoft'un 1 numarası Steve Ballmer ile de bir araya gelecek olan Ergün, Silikon Vadisi'ndeki Türk girişimcilerle de buluşacak.

Apple İçin Disney Yöneticisi

E-posta Yazdır
Apple kurucularından Steve Jobs'ın vefaatının ardından onsuz bir döneme hazırlanan şirket, Salı günü Walt Disney Şirketinin Ceo'sunu yönetim kuruluna atadı.Böylece Genentech Başkanı Arthur D.Levinson Apple'ın Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Steve Jobs’ın Kayıp Röportajı Sinemalarda!

E-posta Yazdır
1995 yılında, Amerikalı teknoloji yazarı Robert Cringely, ‘Triumph of the Nerds’ isimli televizyon programı için gerçekleştirdiği Steve Jobs röportajının yalnızca o döneme değil tarihe damga vuracağını ve bir gün bu röportajın sinemalarda

Silikon Vadisi'ne Ofis Açacak

E-posta Yazdır
Antalya Üniversitesi'nin sahibi olduğu Antalya Teknokenti'nde bulunan 35 yazılım firması bir araya gelerek " Astec " isimli şirket kurdu.Yazılım sektöründe iddialı olan

Suçlu Bulundu: iOS 5!

E-posta Yazdır
Son zamanlarda iPhone 4S’in pil ömrüyle ilgili şikayetlerin artması üzerine Apple bir açıklama yaptı ve sorunun iPhone’un yeni çıkan işletim sistemi iOS 5’te bulunan bazı virüslerden kaynaklandığını belirtti.

Sayfa 8 / 20