SİLİKON VADİSİ

iPhone 4S’te Pil Sorunu!

E-posta Yazdır
Herkes iPhone 5 beklerken, kamuoyunu ters köşeye yatırarak piyasaya iPhone 4’ün biraz daha gelişmiş modeli olan iPhone 4S’i çıkaran Apple, kırılması güç satış rekorlarına ulaşmasına rağmen, ufak ufak telefonun zayıf yönleri de ortaya çıkmaya başladı.

Bilgisayar Korsanları Dünyaya Sığmadı!

E-posta Yazdır
“Yeni dünyada soğuk savaş böyle oluyor olsa gerek” dedirten olay, Congressional Committe (Amerikan kongresinde alt komite) tarafından yayınlanan bir rapor sayesinde ortaya çıktı. Bu rapora göre

Hayatlarımızı Sonsuza Kadar Değiştiren Adam: Evan Williams!

E-posta Yazdır
1972 yılında, Nebraska’nın Clarks isimli küçük bir köyünde dünyaya gözlerini açan Williams’ın, ailesi ve köyündeki birçok insan gibi çiftçilikle uğraşmayacağı henüz çok küçük yaşında belli olmuştu. Kendisini ‘geek’ Türkçe’ye çevirmek gerekirse ‘inek’ bir çocuk olarak tanımlayan Evan Williams, 20’li yaşlarının başında bir karar alır...

DİKKAT ! .com, .gov, .org' Geçersiz Olacak

E-posta Yazdır
Yeni uygulama 2012'de başlayacak. İnternette çatı alan adını ilk alan kira geliri elde edecek. Sanal alemde yıllardır kullanılan ".com, .gov, .net, .edu, .mil, com.tr" gibi uzantılar tamamen kalkıyor. Uzantılara gerek kalmadan internette isim alınabilecek.

 

"Jenerik Üst Seviye Alan Adları" ismi verilen uygulama ticari alanda çok önemli sonuçları da beraberinde getirecek. Bir marka ve onun alt modelleri için ayrı ayrı alan ismi verilebilecek.

iPhone'un Önlenemeyen Yükselişi

E-posta Yazdır
Apple'ın patron Steve Jobs'ın ölümünün ardından satışa çıkarılan, iPhone 4S, binlerce blok yazarı ve kullanıcının ateşiyle dünya çapında satış patlaması yaşıyor.

 

Akıllı telefonlar içinde "Altın Standart" olarak görülen iPhone'un satışları Apple'ın toplam karlarının yüzde 40'ı gibi yüksek bir orana sahip.

Sayfa 9 / 20