SİLİKON VADİSİ

iPhone 4S, Japon Softbank'ıın Bilgisayarını Çökeltti

E-posta Yazdır
Japan mobil şirketi Softbank Corp. gelen taleplerin ardından bilgisayar sistemlerine beklenenden daha fazla yük binmesi dolayısıyla yeni sözleşmeleri durdurmak zorunda kaldı.

iPhone 4S İçen Apple Kurucusu Da Kuyruk Bekledi

E-posta Yazdır
iPhone 4’e göre daha hızlı olan 4S’in bu hafta sonunda 4 milyon adet satması hedefleniyor. Apple’ın kurucularından Steve Wozniak da uzayan kuyrukta yer aldı.

 

APPLE’ın dokunmatik ekranlı cep telefonu iPhone’un son modeli iPhone 4S, 7 ülkede satışa sunuldu. Steve Jobs’un ölümünden bir gün önce tanıtılan iPhone 4S’in bu haftasonunda 4 milyon satması hedefleniyor.

Akıllı Telefonların Aklı Nerede ?

E-posta Yazdır
Kabus gibi geçen birkaç günden sonra, ‘akıllı’ telefon Blackberry’nin üreticisi RIM’den bir açıklama geldi ve milyonlarca kullanıcıyı zor durumda bırakan problemin çözüldüğü açıklandı.

Intel Capital, Grupanya'ya Yatırım Yaptı

E-posta Yazdır
Intel`in global yatırım kuruluşu Intel Capital, e-ticaret şirketi Grupanya`ya yatırım yaptığını duyurdu. Bin 100 şirkete 9.8 milyar dolardan fazla yatırım gerçekleştiren Intel Capital, Türkiye`deki stratejik yatırımlarını devam ettirecek. Intel`in global yatırım kuruluşu Intel Capital, e-ticaret şirketi Grupanya`ya yatırım yaptığını duyurdu. Bin 100 şirkete 9.8 milyar dolardan fazla yatırım gerçekleştiren Intel Capital, Türkiye`deki stratejik yatırımlarını devam ettireceğini açıkladı.

Steve Jobs'ı Anma Töreni

E-posta Yazdır
Yıllar boyunca mücadele ettiği kansere yenik düşerek geçtiğimiz Çarşamba günü hayatını kaybeden Steve Jobs için, Apple tarafından bir anma töreni düzenleneceği biliniyordu ancak bu organizasyonun tarihi henüz belli olmamıştı.

Yeni CEO Tim Cook, çalışanlarına gönderdiği e-postada organizasyonun Apple’ın Cupertino’daki ana merkezinde, 19 Ekim Çarşamba günü yerel saatle 10:00’da gerçekleşeğini belirtti.

Sayfa 10 / 20