MEKANLAR

Expedia Insider's Select Listesine Türkiye'den İki Otel İlk 500'e Girdi

E-posta Yazdır
Türkiye'den iki tane otel dünyanın en büyük seyahat portallarından olan Expedia Insider's Select listesine girdi. Oteller kalitesi ve fiyatlarına göre Expedia müşterileri tarafından belirlendi. Her yıl oteller ile ilgili 500 binden fazla yorum yapılan sitede Insider's Select listesi oluşturularak gelen yorumlar değerlendirmeye tabii tutuluyor. Expedia'nın 2011 listesinde giren oteller Witt Istanbul Suites ve Antalya'daki Hillside Su oldu. Witt İstanbuk Suites 90'ncı sırada, Hillside Su ise 218'nci sırada yer aldı.

Hayalet Şehir Detroit'ten Kaçış Devam Ediyor

E-posta Yazdır
Sanayinin terkettiği, fabrikaların birer birer kapattığı, işsizlik ve fakirliğin en etkili olduğu kentlerden biri olan ve bir zamanlar Amerika'nın dördüncü büyük şehri olan Detroit'ten insanlar kaçmaya devam ediyor. Son nüfus sayımı verilerine göre 10 yıl öncesine göre şehrin nüfusu yüzde 25 azaldı. 2000 yılında 951 bin olan nüfus, 2010 yılında 713 bine geriledi. 1.8 milyon nüfus ile 1950 yılında tarihinin en kalabalık nüfusuna sahip olan Detroit, o yıla göre yüzde 60 oranında düşüş yaşadı. 1910 yılındaki nüfus sayımında ise şehrin nüfusu 285 bin olmuştu.

Türk Alışveriş Tutkunlarını New York Woodburry Outlet Center'dan 40 Gün Uzak Tutacak Festival İstanbul'da Başladı

E-posta Yazdır
İstanbul'da 18 Mart-26 Nisan arasında gerçekleştirilecek "İstanbul Shopping Fest" ile turist başına düşen 580 dolarlık harcamanın ise bin dolara çıkartılması planlanıyor. İstinyepark ve Torium’da 18 Mart Cuma gong vuruşu ile başlayacak İstanbul Shopping Fest kapsamında, 40 gün boyunca sokak şenlikleri, konserler, gösteriler, çocuklara özel oyunlar ve oyuncaklar, müzik etkinlikleri, partiler, yarışmalar, moda gösteriler ve defileler düzenlenirken, alışveriş merkezleri 23.00'e kadar açık kalacak. Cumartesi günü İstanbul'un iki yakasında birer AVM nöbetçi seçilecek ve gece saat 2'ye kadar alışveriş devam edecek.

Türkiye'de Aldığı Paranın Karşılığı En Fazla Veren Oteller İzmir'de

E-posta Yazdır
Tüm dünyada 210.000'in üzerinde otel için ücretsiz online otel rezervasyon hizmeti sunan hotel.info [www.hotel.info ], 2011 yılının ilk çeyreğinde rezervasyon yaptıran müşterilerinin fiyat/performans orantısı konusundaki değerlendirmelerini araştırdı. hotel.info Türkiye'de ilk kez araştırmasını 2 ile 5 yıldız arasındaki otellerin fiyat/performans değerlendirmesini kapsayacak şekilde genişletti. Değerlendirmede Türkiye'deki oteller arasında İzmir'dekiler açık ara lider olurken, Ankara'daki oteller ilk üçe giremedi. Tüm dünyada ise  2011 kültür başkenti Tallinn dördüncü sırada; Moskova ilk 20 arasına katılma şansını az farkla kaçırdı

New York Times Okurları En Çok İstanbul'u Görmek İstiyor

E-posta Yazdır
ABD’nin saygın gazetelerinden New York Times (NYT), okurlarının 2010 yılında en fazla görmek istediği yerin İstanbul olduğunu duyurdu. Gazetenin hafta sonu yayımlanan gezi ekinde yer alan haberde, gazete tarafından tüm dünyadaki okurlarına yöneltilen “2010 yılında en çok nereye gitmek istersiniz?” sorusuna en fazla İstanbul cevabının verildiği, yapılan oylamada İstanbul’un açık farkla birinci olduğu yazıldı.

Sayfa 3 / 6