MEKANLAR

New York'ta Türk Şarap Evleri

E-posta Yazdır

Dünyanın en fazla restoran bulunan şehri New York'ta Türk mutfağını tanıtmak üzere faaliyet gösteren ve sayıları her geçen gün artan restoranlara yeni konseptler de ekleniyor. Sadece Türk mutfağına değil İtalyan, Japon, Fransız mutfakları gibi farklı ülke lezzetleri için yatırım yapan Türk girişimciler olduğu gibi, sadece şarap üzerine kurulu mekan sayısına yönelen girişimciler de dikkat çekiyor. Bu işin öncülüğünü yapanlar ise Orhan ve Osman Çakır kardeşler.

New York'ta Türk Hamamı Keyfi: 45 Dakikası 100 Dolar

E-posta Yazdır
Özellikle İstanbul'u ziyaret eden turistlerin zaman geçirmekten büyük zevk aldıkları Türk hamamının ilk protipi Donald Trump'un kızı İvanka Trump'un girişimiyle New York'ta açılan Trump SoHo'da hizmet veriyor. Donald Trump'un, Sapir Organization'ın sahibi Gürcü işadamı Tamir Sapir, Bayrock Group'un sahibi Tevfik Arif ile birlikte açtığı Trump Soho, İvanka Trump'un İstanbul ziyaretinde kaldığı Çırağan Sarayı'ndaki Türk hamamdan etkilenerek yaptırdı. 

New York'un En Romantik Restoranı Seçildi

E-posta Yazdır
Şehrin en sağlıklı, en iyi manzaralı restoranı olur da en romantiği olmaz mı? New York'ta Citysearch ve pek çok restoran gurmesi tarafından New York'un en romantik restoranı 'One if By Land, Two if By Sea' seçildi.

Atlanta'nın Türk Restoranları

E-posta Yazdır
Metropolitan alanda 10 bin kadar Türk yaşadığı tahmin edilen Atlanta'da son dönemde açılan Türk restoranları ile birlikte 10'a yakın Türk mekanı faaliyet gösteriyor.
Son dönemde açılan en büyük ve gözde mekanlarda biri de Truva Restaurant, şehir merkezinde Türk mutfağını tanıtıyor.

TripAdvisor Paterson'un En İyisini Seçti

E-posta Yazdır
Seyahet edenlerin restoran, otel, uçuş ve konaklama ile ilgili bilgi alabildikleri ve görüşlerini paylaşabildikleri dünyanın en tanınmış websitelerinden biri olan TripAdvisor.com, sürekli müşterilerin oyları ile işletmeleri derecelendiriyor. TripAdvisor kullanıcılarına göre Paterson'da faaliyet gösteren restoranlar içinde bir numarayı Toros Restaurant aldı.

Sayfa 4 / 6