Hadise, Terim’in Kızını Reddetti Twitter Karıştı!

E-posta Yazdır
Galatarasay Teknik Direktörü Fatih Terim’in Amerika’da moda eğitimi gören kızı Buse Terim, hazırladığı blog’ta ünlü isimlerin giyim dolaplarını takipçileriyle paylaşıyor. Geçen aylarda babasının da kıyafet dolabını görüntüleyen Terim, son olarak Hadise’yle temasa geçti. Ancak Hadise, dolabının özel olduğunu ileterek Terim’e olumsuz cevap gönderdi. Buse Terim de bu durumu hem twitter, hem de facebook sayfasından “Hadise’nin ablası tarafından bana iletilen mesaj dolabının çok özel olduğu ve bana açmayacakları.. O yüzden hepinizden özür diliyorum” notuyle takipçileriyle paylaştı.

Vortvots Vorodman Kilisesi 2.2 Milyon Lira Restorasyonla Yeniden Açıldı

E-posta Yazdır
Rahatsızlığı dolayısıyla fiilen patriklik görevini yerine getiremeyen II. Mesrob Mutafyan’ın hayali gerçekleşti. Kumkapı’da bulunan Ermeni Patrikhanesi’nin karşısında bulunan ‘Meryem Ana Katedrali’ külliyesindeki Vortvots Vorodman Kilisesi (Gök gürültüsünün çocukları) birkaç ay önce 2010 İstanbul Kültür Başkenti Projesi kapsamında restore edilip açıldı.

Gray's Anatomy Dizisinin Dr. Burke'sinden Erdoğan'a Ziyaret

E-posta Yazdır
ANKARA - Başbakan Erdoğan, ABD’li aktör Isaiah Washington’u kabul etti. Washington, 3 çocuğu ve eşiyle AK Parti Genel Merkezine gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. ’’Neden buradasınız’’ sorusuna Washington, ’’Başbakan Erdoğan ile bir araya gelmek için Ankara’dayım. Çünkü Erdoğan’ın çok büyük hayranıyım. Barış ve refaha dayalı felsefesinin büyük bir destekçisiyim. Onunla Afrika’ya ilişkin yaptığım bazı çalışmalarımla ilgili düşüncelerimi paylaşacağım’’ yanıtını verdi.

Dünyanın En Eski Satış Senedi Mardin'de

E-posta Yazdır
Yaklaşık 3 bin yıl önce iki kişi arasında ve şahitliklerle yapılan meyve bahçesi satışının senedi, Mardin Müzesi'nde segileniyor. M.Ö. 7-8. yüzyıla ait olan senet, bir meyve bahçesinin satışına ilişkin. Eserin çok sayıda yerli ve yabancı turisti kente çekmesi bekleniyor. Tabletle ilgili açıklama, Mardin Müze Müdürü Nihat Erdoğan'dan geldi. Erdoğan, Prof. Dr. Hayat Erkanal başkanlığında Nusaybin ilçesine 4 kilometre uzaklıktaki Gırnavaz Höyüğü'nden 1994 yılında gerçekleşirilen kazılarda çıkarılan tabletin, yaklaşık bir yıldır müzede sergilendiğini söyledi.

Zülfü Livaneli Gökyüzü Herkesindir Turuyla ABD ve Toronto'ya Geliyor

E-posta Yazdır
Bu yıl 40. sanat yılını kutlayan sanatçı Zülfü Livaneli, ABD'de ocak ayında ''New York Gypsy All-Stars'' grubuyla ''Gökyüzü Herkesindir Kuzey Amerika'' turuna çıkacak. Turu organize eden Serdar İlhan tarafından yapılan açıklamada, Zülfü Livaneli ve New York Gypsy All-Stars grubunun 14 Ocak'ta Chicago'da, 17 Ocak'ta Washington'da, 20 Ocak'ta New York'ta ve 21 Ocak'ta Kanada'nın Toronto kentinde konser verecekleri bildirildi. Zülfü Livaneli, New York Gypsy Stars ile bu yıl Haziran ayında New York'taki ünlü Central Park'ta üçüncüsü düzenlenen ''İstanbulive'' konserinde şarkılarını seslendirmişti. AA

Yeni James Bond, Adana'da Çekilecek

E-posta Yazdır
Sıcak iklimi, doğal güzellikleri, Türk sinemasına verdiği emekle ''pamuk ağaları' diyarı olarak bilinen Adana, ''007 James Bond'' filmine ev sahipliği yapacak. Son dönemde Kurtlar Vadisi Filistin filmi, Hanımın Çiftliği dizisi gibi ilgi gören yapımların çekildiği kentte '007 James Bond' filminin bazı bölümleri de tarihi Varda Demiryolu Köprüsü'nde perdeye yansıyacak.

Evliya Çelebi'nin Yeni Haritası Bulundu

E-posta Yazdır
İSTANBUL Ünlü seyyah Evliya Çelebi'ye ait olan, ancak bugüne kadar varlığı bilinmeyen Dicle ve Fırat haritasına ulaştığını açıklayan Marmara Üniversitesi (MÜ) Fen-Edebiyat Fakültesinden Prof. Dr. Zekeriya Kurşun, "Çalışmalarımız, haritanın hem fiziki açıdan içerik açısından doğrudan doğruya Evliya Çelebi'yi işaret ettiğini açıkça ortaya koymaktadır. Kağıt, yazı, tasarım açısından 17. yüzyıla, yani Çelebi'ye ait olduğu konusunda hiçbir kuşkumuz yok" dedi.

The Beatles, Türkler’den Özür Dilemeli!

E-posta Yazdır
Sabah Gazetesi’nde Kültür ve Sanat yazıları yazan Ercüment Şener’in geçenlerde değindiği konu gerçekten düşündürücü! Kendimi bildim bileli The Beatles şarkıları dinlerim. Grubun, özellikle John Lennon’ın sevgi ve barış hakkındaki düşünceleri ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirme çabalarına hayranlık duyar ve keşke daha da çok takipçileri olsa derim.

Başarılı Türkler Kolay Çıkmıyor

E-posta Yazdır
Özge Övün Sert - (Voice of America) - Bu hafta size Amerika’nın en tanınmış doktorlarından ve en nüfuzlu Türk-Amerikalılardan birini tanıtmak istiyorum. Gerçi herkes zaten O’nu gayet iyi tanıyor. Ancak ben hayat hikayesinden yola çıkarak O’nun çok da fazla bilinmeyen yönlerini gözler önüne sermek istiyorum: Evet, Mehmet Cengiz Öz, nam-ı diğer Dr. Oz. 11 Haziran 1960′da babasının görev yaptığı Cleveland Ohio’da dünyaya gelen Mehmet Öz’ün babası Mustafa Öz de bir doktor. Uzmanlık eğitimini almak üzere eşi Suna Öz ile birlikte 1955 yılında Amerika’ya göç eden Mustafa Öz, beş yıl sonra oğlu Mehmet’i kucağına alarak ilk kez baba olmanın heyecanını yaşar. Mehmet Öz en iyi okullarda tahsil görür. 1982′de Harvard Üniversitesi’ni bitiren Öz, 1986′da da Pensilvanya Üniversitesi’nden tıp doktoru ünvanını alır. Mehmet Öz 2001 yılından bu yana Columbia Üniversitesi’nde Kalp Cerrahisi profesörü ve üniversiteye bağlı olan New York-Presbyterian hastanesinin Kalp cerrahisi Enstitüsü’nün başında. Mehmet Öz, Columbia Üniversitesi’nde Tamamlayıcı Tıp Programı’nın da kurucusu.

Altın Küre Ödül Törenini İzleme Rehberi

E-posta Yazdır
15 Ocak 2012 tarihi Hollywood için kameralar, yıldızlar, o yıldızların hayranları ve ödüllerle dolu bir gece olacak. Çünkü 69’ncusu düzenlenecek olan Altın Küre Ödül Töreni 15 Ocak akşamı Los Angeles’ta yapılacak.  Hollywood Yabancı Basın Derneği (HFPA) bu tarihe sayılı günler kala, Oscar ödüllerinin habercisi olarak nitelenen Altın Küre için yarışacak adayları açıkladı. 69’ncu Altın Küre Ödül Töreni’nde sürprizler neler olabilir? Hangi yapımlar birden fazla dalda aday gösterildi? Hangi adaylara dikkat etmek lazım?

Sayfa 10 / 28