KÜLTÜR & SANAT

Russell Crowe Oyunculuğunu Beğendiği Türk Aktörleri Twitter'dan Açıkladı

E-posta Yazdır
Çanakkale Savaşı’nda kaybolan iki oğlunu arayan Avustralyalı babanın 1919’da Türkiye’ye gelişini anlatan filmi için bir hafta Türkiye'de kalan Avustralya kökenli Oscar ödüllü oyuncu Russell Crowe, Türkiye'de bulunduğu süre içinde 22 film seyrettiğini ve Türk sinemasının pek çok değerli aktörle tanıştığını söyledi. Edirne ve Kapadokya'yı ziyaret eden Crowe, Kıvanç Tatlıtuğ, Yilmaz Erdoğan, Haluk Bilginer ve Şener Şen'le tanıştığını söyledi. CEm Yılmaz'ın Vahşi Batı filmine çok güldüğünü ve Yılmaz'ın kendisini çok güldürdüğünü söyleyen Crowe, Kıvanç Tatlıtuğ için ''Cool guy, good actor'', Şener Şen için ''He is great. Love Şener Şen'', Yılmaz Erdoğan için ''Nice man, great artıst'' ifadelerini kullanan Crowe, Kelebeğin Rüyası filmini de 1.1 milyon takipçisine seyretmeleri tavsiyesinde bulundu. Filmin kısa bir tanıtım videosunu paylaştı.

Hollywood'un En Çok Kazananları

E-posta Yazdır
ABD'nin ünlü Forbes dergisinin yaptığı habere göre, Hollywood'da geçtiğimiz yılın en çok kazanan aktörleri sıralamasında Robert Downey Jr. 75 milyon dolar gelirle 1. sırada yer aldı. ABD'nin en ünlü iş dergileri arasında yer alan Forbes geçtiğimiz yıl en çok kazanan aktörlerin listesini yaptı.

Dersim'in Kayıp Kızlarının İzi Hollywood'ta Sürülüyor

E-posta Yazdır
1938 Dersim operasyonunda Manisa'ya sürgün edilen ve kaybettiği iki kızının izini bulmasına ömrü yetmeyen baba İsmail Koç'un vasiyetini görev edinen TBMM, kızları ABD'de arıyor. TBMM Dilekçe Komisyonu bünyesinde kurulan Dersim Alt Komisyonu'nun araştırmalarına Erdal Karakoç adlı vatandaşın başvurusu ilginç bir yön verdi. Karakoç, kayıp kızlar olarak bilinen kız kardeşler Sekine ve Şemse'nin izini bulmaya ömrü vefa etmeyen babasının kendisine aktardığı bilgileri dilekçesinde anlattı. Karakoç, iki kız kardeşinin isyan döneminde Dersim'de görev yapan Piyade Yarbay Münip Kemal Yılmaztürk'ün himayesine verildiğini ve bu kişinin oğullarının da halen ABD'de yaşadığını ortaya çıkardı.

Sopranos Öksüz Kaldı

E-posta Yazdır
Hollywood camiasından bir önemli yıldız daha hayatını kaybetti. İtalya’a tatil için giden ve gelmiş geçmiş en iyi tv dizileri arasında gösterilen Sopranos’un başrol oyuncusu James Gandolfini, muhtemelen kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirdiği dile getirildi.

Ünlü Aktör, Çanakkale Filmi İçin İlk Kez Yönetmenlik Koltuğuna Oturacak

E-posta Yazdır
Avustralyalı ünlü aktör Russell Crowe, Çanakkale Savaşı'nın konu edildiği 'The Water Diviner' filminde hem yönetmen hem oyuncu olarak izleyicinin karşısına çıkacak. Deadline.com'un özel haberine göre, şu sıralar vizyondaki Superman filmi 'Man of Steel'de boy gösteren başarılı aktör, senaryosunu Andrew Knight ve Andrew Anastasios'un yazdığı film için görüşmelerini sürdürüyor. Bu yılın sonlarına doğru çekimlerine başlanılması planlanan 'The Water Diviner' adlı filmde Çanakkale Savaşı sırasında kaybolan iki oğlunu arayan Avustralyalı bir babanın 1919'da Türkiye'ye gelişi konu edilecek.

Sayfa 8 / 55