Kanada Polisinden Müslüman Gence 13 Saniyede 19 Kurşun

E-posta Yazdır
Kanada polisi Sammy Yatim isimli müslüman genci 13 saniyede 19 kurşunda öldürdü. Sammy'nin ölmediğini gören polis elektro şokla müdahale etti. Polisin aşırı güç kullanması Sammy'nin Müslüman olmasıyla bağdaştırıldı. Toronto'da boş tramvayda elindeki bıçakla oynayan Sammy Yatim' isimli genci aldıkları ihbar üzerine ‘zararlı' bulan polis, silahını 13 saniyede tam 9 kez ateşledi. Üzerine bir de elektro şokla müdahale ederek ölümüne neden oldu.

 

Murat Zengindemir, Gözyaşlarıyla Uğurlandı

E-posta Yazdır
Oklahoma'da geçtiğimiz gün geçirdiği elim kaza sonucu vefat eden Raindrop Türk Kültür Merkezi Müdürü Murat Zengindemir (34), ebedi istirahatgâhına gözyaşlarıyla uğurlandı. Zengindemir'in cenazesi Oklahoma'nın önde gelen isimleri ile onlarca farklı eyaletten dostlarını biraraya getirdi. Oklahoma Valisi Mary Fallin, şahsen tanıdığı Zengindemir için bir taziye mesajı yayınlarken, Emniyet Müdürü cenaze için özel polis eskortu tahsis etti. En Nasr Camii'nde yapılan cenaze törenine Oklahoma Eyaleti Eğitim Bakanı David Goin ve Vali Fallin'in kızı Christina Fallin başta olmak üzere yüzlerce insan katıldı.

Bilgisayar Hacker'i Ölü Bulundu

E-posta Yazdır
Dünyanın önde gelen internet güvenliği şirketlerinden IOActive Inc.'in analistlerinden, tanınmış bilgisayar korsanı Barnaby Jack'in ölü bulunduğu bildirildi. San Francisco Adli Tıp Bürosu'ndan yapılan açıklamada Jack'in dün hayatını kaybettiği bildirildi ancak detay verilmedi. Jack'in ölümü korsanlar aleminde bir şok etkisi yarattı. Cep telefonu hacker'ı Tyler Shields, Twitter'dan "Vay be... Söyleyecek söz bulamıyorum" mesajını paylaşırken, geçmişte McAfee için çalışan genç korsanın son işvereni IOActive Inc.'in tweet'inde, "Sevgili korsanımızı kaybettik ama asla unutmayacağız, Barnaby Jack hayatını kaybetti" denildi.

Amerikalı Türkler Lig Maçlarını Artık DFH'ten Seyredemeyecek

E-posta Yazdır
10 yılı aşkın süredir Süper Ligi'ndeki maçları ABD'ye ulaştıran Los Angeles merkezli Direct-From-Home (DFH) Network, bu sezondan itibaren Süper Lig maçlarını yayınlayamayacak. İşadamları Alinur Velidedeoğlu ve Hakan Çizem ortaklığında 1998 yılında kurulan ve Türk televizyon kanallarını Amerikalı Türklerle tanıştıran DFH, Digitürk'ün kurulduğu günden beri lig maçlarını ABD, Kanada ve Karayipler'deki abonelerine taşıyordu. DFH ile anlaşma sağlayamayan Lig TV, 2013-14 sezonundaki tüm maçları kendi platformu Digiturk Play üzerinden dijital olarak verecek. 31 Temmuz 2013 tarihi itibariyle Lig TV-DFH anlaşması sona eriyor.

New York'ta 800'e Yakın Dil Konuşuluyor

E-posta Yazdır
NEW YORK — 8 milyondan fazla kişinin yaşadığı New York kentinde her ülkeden insan görmeniz mümkün. Bazı uzmanlara göre New York, dünyanın en büyük dil çeşitliliğe sahip kentlerinden biri, hatta belki de bu açıdan bir numara. Çünkü New York’ta konuşulan dil sayısı 800’e yakın. Yüzlerce dil ve lehçe konuşulan New York dünyada çok az benzeri olan bir mega kent.

New Jersey'li Türk Cinsel Tacizden Suçlu Bulundu

E-posta Yazdır
Geçtiğimiz yıl United Airlines'a ait bir uçuş sırasında uyuyan bir kadına cinsel tacizde bulunduğu suçlaması ile göz altına alınan Türkiye doğumlu Bawel Aksal son görülen mahkemesinde suçlu bulundu. Davaya bakan juriler, Kuzey New Jersey'de yaşayan 49 yaşındaki Aksal'ın 50 yaşındaki bir kadına cinsel taciz ve temasta bulunduğundan suçlu olduğu kararına vardı. Amerikan vatandaşı olan Aksal, cinsel istismar ve tacizden suçlu bulundu.

Gezi'ye DC'den Destek Yürüyüşü

E-posta Yazdır
ABD'nin başkenti Washington'da Gezi Parkı eylemlerine destek yürüyüşü yapıldı. Washington civarında yaşayan Türk toplumunun bazı üyeleri, önce Beyaz Saray'ın önünde toplandı. Ardından Kongre'ye yürüyen grup, hükümet karşıtı sloganlar attı ve pankartlar taşıdı. Grup, Kongre'nin önünde de İstiklal Marşı okuduktan sonra dağıldı.  (AA)

Dr. Öz'ün Kendi İsmiyle Dergisini Çıkıyor

E-posta Yazdır

Dr. Mehmet Öz, kendi yaşam tarzı dergisini çıkarmaya hazırlanıyor.  Associated Press’in haberine göre Dr. Öz, yaşam tarzı dergisini çıkarmak üzere Hearst Magazines ile işbirliği yapıyor. Pazartesi günü Hearst Magazines’den yapılan bir açıklamada, gelecek yılın başlarında dergiye dair iki adet pilot sayı yayınlanacağını ve sonrasında da derginin 2014 yılının ikinci yarısında düzenli bir yayın haline gelebileceği belirtildi.

Obama'yı Tweet'le Tehdit Edene 6 Ay Hapis

E-posta Yazdır
ABD Başkanı Barack Obama'yı Twitter'dan tehdit eden Floridalı bir adama hapis cezası verildi. Donte Jamar Sims adlı 22 yaşındaki adam 6 ay boyunca hapiste kalacak ve 1 yıl kontrol altında tutulacak. Geçen Eylül ayında düzenlenen Demokrat Parti Ulusal Kongresi'nde Obama'yı öldüreceğini Twitter'dan söyleyen Sims, suçunu mahkemede kabul etti. Twitter'da "DestroyLeague_D" adını kullanan Sims, ABD Başkanı Barack Obama'yı öldürmeyi amaçladığını belirten beş tweet atmıştı. Yetkililer kullanıcının hesap bilgilerini edinmek için mahkeme kararı elde etmiş ve detaylara ulaşmışlardı.

Ergenekon'un Kara Kutusu New York'ta Gezi Olaylarını Konuştu

E-posta Yazdır
Kimileri devlet içindeki derin yapı Ergenekon'un kara kutusu dedi, kimileri MİT dedi, MOSSAD diyen de oldu CIA diyen de. O ise kendini süper ajan diye tanımlıyor ve kendine bu yakıştırmayı yapanlarla dalga geçmeyi de ihmal etmiyor. Ancak kim ne derse desin O Türkiye'nin son yıllarına damgasını vurmuş bir isim. Tuncay Güney Kanada'da Beth Yisrael Congregation adlı bir Sinagog'ta Hahamlık yapıyor. Tuncay Güney ile Gezi Parkı olaylarından, uyuyan terörist örgütlere kadar pek çok konuyu bir toplantı için bulunduğu New York'ta USA Sabah'a konuştu.

Sayfa 9 / 58