LOKAL

Amerikalı Türkler 24 Nisan'da DC'de Toplanıyor

E-posta Yazdır

24Nisan orgAmerikalı Türkler, Ermeni soykırım iddilarının 100. yılında büyük bir karşı atağa hazırlanıyor. Her yıl Mayıs ayında New York'ta gerçekleştirilen geleneksel Türk GÜnü Yürüyüşü'nden farklı olarak bu yıl ilk kez Washington, DC'de Türkler bu kez Nisan ayında bir araya geliyor.

Milli Futbolcu İlyas Tüfekçi'ye Yardım Kampanyası'nda Son Günler

E-posta Yazdır

Ilyas TufekciFenerbahçe ve Galatasaray'da forma giyen efsane isim İlyas Tüfekçi, ALS hastalığı ile boğuşuyor. Fenerbahçe USA, Galatasaray USA ve Beşiktaş USA Amerika dernekleri ilk defa ortak bir proje için birleşmiş, İlyas Tüfekçi'nin tedavisi için hedefi 100 bin dolar olan bir yardım kampanyası başlatılmıştı. Kampanyada sona gelinirken, hedeflenen rakamın sadece yüzde 14'ü toplanabildi. Hedeflenen rakama ulaşılması için Amerika'daki taraftar dernekleri de çalışmalara hız verdi.

Bridge to Türkiye Fund'dan Özgecan İçin Fon

E-posta Yazdır

Ozgecan AslanÜniversite’de Psikoloji eğitimi gören 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın okuldan eve dönerken bir minibüs şoförü tarafından öldürülmesi  yurt çapında olduğu kadar Amerikalı Türkleri de yasa boğdu. Bridge to Türkiye Fund (BTF) Türkiyemize Köprü Vakfı gönüllü ekibi Özgecan Aslan’ın trajik cinayeti nedeni ile duydukları  üzüntüyü umuda dönüştürebilmek ve Aslan’ın  ismini ölümsüzleştirmek amacı ile  Özgecan Aslan Anı  Bursu Fonunu oluşturdu. Kar amacı gütmeyen ve tamamı ile gönüllüler tarafından yönetilen kurumun www.bridgetoturkiye.org/he-and-she-together adresinde duyurusunu yaptıkları girişim ile gönüllüler yüreği faciadan yanan herkesi desteğe davet ederek “Kız ve erkek tüm gençlerimiz el ele” mesajını veriyorlar. BTF yönetim kurulu Özgecan Aslan Anı  Bursu Fonu’na $3000 dolarlık bir başlangıç fonu ile katkıda bulunurken bireysel bağışlar ile bu rakamın yükselmesi bekleniyor.

Dr Öz, Kongre'nin Soruları Karşısında Terledi

E-posta Yazdır

Dr. Mehmet Öz, diyet ürünlerini “mucize ilaç” diye tanıtması nedeniyle ABD Senatosu’nda ifade verirken sert sorular karşısında terledi. O ürünler Türkiye’de hâlâ internetten satılıyor. ABD’de yaşayan dünyaca ünlü kalp cerrahı Mehmet Öz’ün tüketicileri korumakla sorumlu Federal Ticaret Komisyonu tarafından ABD Senatosu’nda ifadeye çağrılmasının yankıları sürüyor. ABD’li yetkililer, Öz’ün izlenme rekorları kıran gündüz kuşağındaki TV programında zayıflama ürünlerinden ‘mucize ilaç’ diye bahsetmesini ‘dolandırıcılık‘ ve ‘halkı reklam yoluyla kandırma’ olarak niteliyor.

Dr. Öz: Kestirmeden Köşeyi Dönmedim

E-posta Yazdır

Oz LisaDünyanın en ünlü doktoru o... Her bir önerisi milyonlarca insana ulaşıyor. İsmi ‘sağlıklı yaşam’la eşanlamlı hale geldi. Hürriyet Pazar yazarı Mehmet Öz, buraya bir günde ulaşmadığını, kariyerini, biraz şansın biraz da Oprah Winfrey’in yardımıyla adım adım ördüğünü anlatıyor, son yıllarda giderek yoğunlaşan eleştirilere cevap veriyor ve bu sene en fazla neye dikkat etmemiz gerektiği konusunda uyarıyor.

Sayfa 4 / 116