LOKAL

Dr Öz Dede Oldu

E-posta Yazdır
Amerika'nın ünlü kalp cerrahlarından ve TV sunucusu Dr. Mehmet Öz dede oldu. Kızı Defne Öz'ün dünyaya getirdiği ve Philomena Bijou adı verilen kız çocuğu ile ilk duyuruyu Instragam ve Facebook sayfasından yapan Dr. Öz, aile içinde bebeği sırayla kimin tutacağı yönünde bir rekabet yaşandığını, her defasında yanağından öpmemek için kendisini zor alıkoyduğunu yazdı. Defne Öz, bebeğiyle ilgili ilk yorumu ise kalbini vücudunun dışında taşımak olarak yorumladı.

A Milli Takım 4 Yıl Sonra Tekrar Amerika'ya Geliyor

E-posta Yazdır
EURO 2016 Elemeleri için hazırlıklarına başlayan A Milli Futbol Takımımızın, Mayıs ayında yapacağı kamp programı netleşti. A Milli Takımımızın Futbol Direktörü Fatih Terim, EURO 2016 Elemeleri öncesinde Mayıs ayı hazırlık programını da açıkladı. Buna göre Milliler, Mayıs ayında önce İrlanda ile deplasmanda bir karşılaşma yapacak ve sonrasında Amerika'ya kampa gidecek. Türkiye, Amerika'da önce Washington'da Honduras ile karşılaşacakken, sonrasında ise New York'da Amerika Milli Takımı ile karşı karşıya gelecek. Mayıs 2010'da Guss Hindink yönetiminde ABD'ye gelen A Milli Takım 22 Mayıs'ta New Jersey'de Çekoslavaka, 26 Mayıs'ta Connecticutt'ta İrlanda ile 29 Mayıs'ta Pennsylvania'da ABD ile üç ayrı hazırlık maçı oynamıştı.

Başkonsolos Bilgen Paterson'da Türk Vatandaşlarla Buluştu

E-posta Yazdır
New York Başkonsolosu Levent Bilgen, Paterson'da bulunan Türk kahvesinde Türk vatandaşlarla buluştu, sorunlarını dinledi. Gezici Konsolosluk' hizmeti 22-23 Şubat tarihleri arasında Atlanta, GA'da tamamlayan New York başkonsolosluğu, düzenli olarak Türklerin yoğun yaşadığı yerlerde vatandaş ziyaretlerine de devam ediyor. Paterson'daki ziyarette Bilgen'e, Taşkın Bakery'nin sahibi Kadir Taşkın da eşlik etti.

AFAD - UNICEF İnsani Yardım Anlaşması İmzalandı

E-posta Yazdır
(AA) Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) ile Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu (UNICEF) arasında, Myanmar'da yerlerinden edilen Rohingya Müslümanlarına 1 milyon 82 bin dolarlık destek için "insani yardım anlaşması" imzalandı. New York'taki UNICEF Genel Merkezi'nde düzenlenen imza törenine Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Halit Çevik, AFAD Başkanı Fuat Oktay, UNICEF İcra Direktörü Yardımcısı Yoka Brandt ve UNICEF Direktör Yardımcısı Dominique Hyde ve davetliler katıldı.

Midnight Express'in Kahramanı Bir Kez Daha Özür Diledi

E-posta Yazdır
Turk Avenue - İstanbul'da uyuşturucu kaçırdığı sırada yakalandıktan sonra hapse düşen ve hapiste yaşadıkları Midnight Express filmine konu olan Amerikalı Billy Hayes, filmde yansıtılan Türkiye imajı için bir kez daha özür diledi. New York'ta Off Broadway'de oynayan Midnight Express Ride oyunu sonrasında Türk Amerikan toplumunun önde gelen isimleri ile buluşan ve iki saate yakın sohbet eden Hayes ve eşi, kendisinin yönetmene verdiği hikaye ile filme çekilen konunun çok farklı olduğunu belirtti. Hayes, ''Türk toplumunu ve Türkiye'yi çok seviyorum. Filmin bu şekilde Türkiye imajını sarsacağını bilseydim, hikayeyi onlara vermezdim,'' dedi.

Sayfa 9 / 116