LOKAL

"Dervish Satılık Değil"

E-posta Yazdır

New York Times Square Meydanı'nda yer alan Dervish Restaurant ile yaptığımız, "Dervish Restaurant satılıyor mu?" başlıklı haberimize açıklama geldi. Restoranın sahibi Salim Görür, restoranı ilk açtığı günden beri teklifler geldiğini ancak restoranın satılık olduğu iddialarının doğru olmadığını söyledi. Restoranın civarında bulunan diğer işletmelerden sürekli değişik teklifler aldıklarını doğrulayan Görür, "Şu an için herhangi bir satış durumu söz konusu değil," dedi.


Fenerbahçe USA Yeni Başkanını Seçti

E-posta Yazdır
New York'ta kurulu aktif derneklerden Fenerbahçe USA, dün akşam Dervish Restaurant'ta yaptığı genel kurul toplantısında yeni başkanını seçti. Başkanlığa Turgay Kadıoğlu seçilirken, Kadıoğlu'nun yeni ekibini önümüzdeki günlerde açıklaması bekleniyor.

Celal Seçilmiş TACCI'de Yeni Başkan

E-posta Yazdır

Türk Amerikan Sanayi ve Ticaret Odası (TACCI) yeni başkanını seçti. Önceki yıllarda da yönetimde yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Celal Seçilmiş, yapılan oylama ile başkanlığa seçildi. Yeni yönetimde John Driscoll (Windels Marx Lane & Mittendorf, LLP),  Tahir Erimli (Elite Gold, Inc.),  Nazim Kalkanci (C.N. Wire Corporation) ve Sevil Ozisik (Haker & Ozisik LLP), Mahmut Topal (Calik USA, Inc.) başkan yardımcısı olarak görev aldı.

ABD'deki Türkleri Derbi Heyecanı Sardı

E-posta Yazdır

Haftasonu Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak derbi maçın heyecanı ABD'de yaşayan iki takım taraftarlarını da sardı. Fenerbahçe USA derneği, New York'ta Dervish Restaurant'ta biraraya gelerek maçı seyretme programı yaparken, Chicago'daki Galatasaray Taraftar Derneği Chicago'da Red Brick Bar'da bir araya geliyor.

Paterson Belediye Başkanı İçin Fundraising

E-posta Yazdır
Bu yıl üçüncü kez seçilmek için Demokrat Parti'den Paterson Belediye Başkanlığına aday olan Jose Torres için Türkler Paterson'daki Toros Restaurant'ta bir araya geliyor. New York Başkonsolosu Mehmet Samsar’ın da desteklediği gece 5 Nisan Pazartesi akşamı gerçekleştirilecek.

Sayfa 113 / 116