Almanya

Papademos'tan Sözünü Tutmasını İstediler

E-posta Yazdır
Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve Almanya Başbakanı Angela Merkel, Yunanistan'ın yeni Başbakanı Lucas Papademos ile bir telefon görüşmesi yaptı.Fransız hükümetinden yapılan açıklamaya göre, Sarkozy ve Merkel,

50.Yıl Kutlamaları İki Ülkede de Zayıf Geçiyor

E-posta Yazdır
Prof. Faruk Şen - Türkiye ve Almanya’da göçün 50. yılı birçok kentte biraz da koordinasyonu zayıf bir şekilde kutlanıyor. Kutlamalar arasında Berlin’den Augsburg’a, Münih’ten Kiel’e kadar birçok toplantı gerçekleşirken Türkiye’de de birçok kuruluş filmden tutun kitaplara kadar konuyla ilgili projelerini gerçekleştirdiler. Bunların içinde Türkiye’den baktığımız zaman Ekim ayı sonunda Sirkeci’den kalkacak bir trenin Münih’e varması ile ilk kez 31 Ekim 1961 tarihinde İşçi Göçü Anlaşması sayesinde Almanya’ya giden Türk işçiler anılmış olunacak.

Avrupa'ya Yoksul Gittik Güç Olduk

E-posta Yazdır
Geçici işçi olarak Avrupa'ya giden Türkler, bulundukları ülkelerde ekonomik güç oldu. Ankara - Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği Başkanı Hikmet Eren, Anadolu'nun farklı köy ve kasabalarından başta Almanya,

Arçelik'in Batmaktan Kurtardığı Grunding Alman Ligi'nin Sponsoru

E-posta Yazdır
Arçelik'in yok olmaktan kurtardığı dünyaca ünlü Alman markası Grundig Almanya futbol ligi Bundesliga’nın Resmi Teknoloji Sponsoru oldu. Grundig logosu 2011-2012 ve 2012-2013 sezonlarında tüm Bundesliga ve Bundesliga 2 maçlarında yer alacak. Arçelik A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre Arçelik’in Grundig markası Almanya Futbol Ligi Bundesliga’nın resmi teknoloji sponsoru oldu. Almanya Süper Kupası da dahil olmak üzere Bundesliga ve Bundesliga 2’deki maçlarda, Grundig logosu yayınlarda ekrana gelen kadro, skor, oyuncu değişimi gibi tüm grafiklere eklenmiş olacak. 60 ve 70'lerin efsane elektronikçisi Grundig hem Almanya’da, hem de önemli maçların canlı yayınıyla Avrupa'da dünyada önemli bir görünürlüğe ulaşacak.

Sabancı Alman Mercator Vakfı İle Stratejik Ortaklık Yapıyor

E-posta Yazdır
Sabancı Üniversitesi, geçtiğimiz ocak ayında MIT Sloan School ile yaptığı uzun vadeli işbirliği anlaşmasının ardından şimdi de Mercator Vakfı ile stratejik ortaklığa imza attı. Sabancı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, “Türkiye bölgesinde bir istikrar adası oldu. Almanya da ekonomik kriz süresince Avrupa’da bir istikrar adası olmuştur” dedi.

Sayfa 4 / 9