Almanya

Almanya'daki Türkler Vizenin Kalması İçin İmza Seferberliğinde

E-posta Yazdır
Bir vatandaş tarafından Almanya Federal Meclisi Dilekçe Komisyonu’na verilen ‘Türk turistlere vizenin kaldırılması’ konulu dilekçenin görüşülmesi için 50 bin imza gerekiyor. Federal Alman Meclisi Dilekçe Komisyonu’na bir vatandaş tarafından ‘Türk turistlere vizenin kaldırılması’nı öngören bir dilekçe verildi. Sunulan dilekçenin kabul edilip 13 Nisan 2011 tarihinde Federal Meclis gündemine gelebilmesi için üç haftalık bir sure içinde 50 bin imza toplanması gerekiyor.

Dünya Turizminin Kalbi Berlin'de Atıyor

E-posta Yazdır
Dünyanın en büyük turizm fuarı ITB Berlin açıldı. Türkiye, bu yılki fuara da yine büyük bir çıkarma yaptı. Türkiye, fuarda ziyaretçilerin tüm duyularına hitap edecek etkinlikler hazırladı. Almanya için gözde tatil ülkelerinden biri olan Türkiye, fuarda, 3 bin metrekare büyüklükteki 201 numaralı stantta tanıtım yapacak. Çok yönlü zengin bir program ve damak zevkine hitap eden lezzetler, ziyaretçileri, Türkiye’nin kültürel ve turistik cazibesine ve 2011 seyahat sezonuna hazırlayacak. Aileler, tek başına seyahate çıkanlar, gruplar ya da macera ve heyecan arayan bireysel turizm müdavimleri için var olan olanakların tamamı, Türkiye standında görülebilecek.

Almanya'da Küçük Girişimciye Mikrokredi Fırsatı

E-posta Yazdır
Bielefeld, Almanya - Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (NRW) Eyaleti'nde girişimcilik, iş ve meslek konularında danışmanlık hizmeti veren Mozaik eG, yaklaşık 5 yıldır küçük girişimciler için kredi projesine imza atıyor. "Mikrokredi” adı verilen projeyle, bankalardan kredi alma imkanı olmayan küçük ve orta ölçekli işletmelere 20 bin Euro'ya kadar kredi alma fırsatı veriliyor. Alman devletinin inisiyatifinde gerçekleştirilen bu özel kredi uygulamasını 2005 yılından bugüne hizmetleri arasına alan Bielefeld merkezli Mozaik eG, bu şekilde tüm Almanya çapında Türk kökenli küçük girişimcilerin önemli bir sorununa yardımcı oluyor.

Ramazan Suna 2010'un En Başarılı İşadamı Seçildi

E-posta Yazdır
Mülheim, Almanya- Almanya´nın Mülheim kentinde faaliyet gösteren Alman İş Adamları Derneği, aynı kentte galeri işleten Ramazan Suna´yı 2010 yılının en başarılı iş adamı seçti.Dün akşam düzenlen bir törenle Ramazan Suna´ya, ödülü takdim edildi. Mülheim an der Ruhr´da faaliyet gösteren ve kısa adı MHUT olan Alman İş Adamları Derneği (Mülheimer Unternehmer Treff e.V), aynı kentte karavan ve kamping arabaları satan Ramazan Suna’yı, 2010 yılın en başarılı iş adamı ödülüne layık gördü.

Türk İşadamları Wulff’u Destekliyor

E-posta Yazdır
Avrupalı Türk İşadamları Derneği (BTEU) Almanya Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday gösterilmesi durumunda Christian Wulff'u destekleyeceğini açıkladı. Halen Almanya Aşağı Saksonya Eyaleti Başbakanı olan Wulff'un seçilmesi durumunda Almanya'da yaşayan Türk kökenlilerin durumlarının iyileştirilmesi için yeni bir dönem başlayacağı ifade edildi.

Sayfa 6 / 9