Hollanda

Helal Et İhracatı Yapan Hollandalı Gurbetçiler Endişeli

E-posta Yazdır
Hollanda Temsilciler Meclisinde salı günü yapılan görüşmede Hayvan Hakları Partisi'nin sunduğu şoksuz kesimin yasaklanmasına ilişkin yasa tasarısına onay verilmesi işadamlarının tepkisine neden oldu. Merkezi Amsterdam'da bulunan Bilal Chicken'ın sahibi Mevlüt Çakı, tavukçuk sektöründe dünya piyasasının Hollanda'nın elinde bulunduğuna dikkat çekti. Mevlüt Çakı, "Malezya, Kuveyt, Suudi Arabistan ve birçok İslam ülkesi, Hollanda'dan helal et ürünleri alıyor. Bundan sonra bu ticareti gözden geçireceklerini düşünüyorum. Bu mantık dışı uygulama ile siyasetçilerin ne yapmak istediğini anlamış değilim. Bu yasak ile Hollanda ciddi ekonomik kayıp yaşayacak." dedi. Kaynak: Zaman

TÜSİAD Hollanda'da Temaslara Başlıyor

E-posta Yazdır
Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) heyeti, yarın Hollanda’yı ziyaret ederek Hollandalı iş adamları ile temaslarda bulunacak. TÜSİAD’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, TÜSİAD heyeti, yarın Hollanda’yı ziyaret ederek temaslarda bulunacak. TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner başkanlığındaki heyet, Hollanda’nın Lahey şehrinde, TÜSİAD’ın Hollanda’daki muadil örgütü Hollanda Sanayi ve İşverenler Konfederasyonu (VNO-NCW) Başkanı Bernard Wientjes ile bir görüşme gerçekleştirecek.

AB'deki Müslüman Sayısı Hollanda ve Yunanistan Nüfusunu Katladı

E-posta Yazdır
Avrupa Birliği sınırları içinde yaşayan 500 milyonluk kitlenin 19 milyonu göç yoluyla Avrupa Birliği'ne gelmiş Müslümanlardan oluştuğu bildirildi. Her ne kadar Avrupa Birliği İslama karşı tavrını sürdürse de 19 milyonluk kitle ile bu nüfus bugünki Hollanda nüfusundan 4 milyon fazla ve Yunanistan’ın nüfusunun iki mislini oluşturuyor.

Hollandalılara Göre En Kaliteli Destinasyon Türkiye

E-posta Yazdır
Turizm alanındaki yıldızı giderek parlayan Türkiye, Hollanda'da, ''AB içinde uçakla gidilen en kaliteli destinasyon'' ödülüne layık görüldü. Avrupa'nın sayılı internet sitelerinden Zoover'ın düzenlediği yarışmada, Türkiye pazardaki en büyük rakibi İspanya'yı geride bırakarak ödül almaya hak kazandı. Bilthoven kentinde düzenlenen törende ödülü alan Lahey Kültür ve Tanıtma Müşaviri Enis Tataroğlu, ödülün Türkiye açısından büyük bir başarı olduğunu söyledi.

Hollanda'da Resmi Seçim Sonuçlarına Göre 12 Türk Meclise Girdi

E-posta Yazdır
Hollanda genelinde 2 Mart 2011 tarihinde yapılan eyalet meclisi seçimlerinin resmi sonuçları tüm eyaletlerde açıklandı. Resmi rakamlara göre yeni dönemde görev alacak Türk milletvekili sayısı 12 olarak açıkladı.

Sayfa 4 / 5