İngiltere

İngiltere'nin Başarılı Türkleri Ödüllendirildi

E-posta Yazdır
Business Network tarafından ikincisi organize edilen “En Başarılı Türkler Ödül Töreni”, dün akşam Londra'da görkemli bir törenle gerçekleştirildi. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, İngiltere Ekonomi Bakanı Dr. Vince Cable, İngiltere’nin ilk Müslüman kadın kabine bakanı Barones Warsi, Londra Belediye Başkanı Boris Johnson, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, İngiltere eski dışişleri bakanı Jack Straw’un yanı sıra İngiltere’den ve Türkiye’den çok sayıda siyasetçi, sanatçı, gazeteci ve işadamı ödül töreninde hazır bulundu.

İngiltere Savunma Bakanı Fox Görevinden İstifa Etti

E-posta Yazdır
İngiltere Savunma Bakanı Liam Fox, yakın bir arkadaşını hükümet işlerinde kullandığının ortaya çıkmasıyla 10 gün önce patlak veren skandalın ardından istifasını Başbakan David Cameron'a sundu.

Medya Devi Murdoch'a 3 Milyon Sterlinklik Dava

E-posta Yazdır
Medya devi Murdoch'ın sahibi olduğu 168 yıllık News of the World gazetesinin kapanmasıyla sonuçlanan telekulak davasında gündeme gelen üç milyon sterlinlik rekor tazminat anlaşması İngiltere basının gündeminde geniş yer buldu.

Londra'da Türk Direnişi

E-posta Yazdır
Olaylar pazartesi gecesi Londra’nın kuzeyinde bulunan ve Türklerin yoğun olarak yaşadığı Dalston ve Hackney semtlerine sıçradı. Dalston’da dükkanı bulunan Türkler, akşam saat 21.00’dan sonra dükkanlarının önünde ellerinde sopalarla nöbet tuttu. Hackney’in yerel gazetesi Hackney Citizen’a göre daha sonra isyancılar caddeye gelerek “Tuğra Baklava” adlı dükkanı yağmalamak istedi. Bunun üzerine ellerinde sopalarla bekleyen Türk esnaf isyancıları kovalamaya başladı. Gazete Dalston’da yaklaşık 100 Türk’ün isyancıları bölgeden uzaklaştırdığını yazdı.

Londra'yı Yakıp Kavuran Sosyal Medya mı?

E-posta Yazdır
Batılı uzmanlar Mısır, Tunus, Cezayir gibi ülkelerde çıkan gösterilerin örgütlenme biçimi olan sosyal medya kullanımının, İngilitere'de yaşanan olaylardaki etkisini tartışıyor.
"Arap Baharı" adı verilen ancak ne kadar bahar olduğu her geçen gün daha fazla tartışılan olayların yükselişinde "sosyal medyanın" (facebook, twitter vs) etkisi çok uzun süre konuşulmuştu.

Sayfa 3 / 5