İngiltere

Suzan Sabancı Dinçer: Türk - İngiliz İlişkileri Yeni Atılımlara Hazır

E-posta Yazdır
Suzan Sabancı Dinçer, Türk-İngiliz ikili ilişkilerinde verimli ve yoğun geçen 2010 - 2011 çalışma döneminin ardından önümüzdeki dönemde de yoğun bir tempo beklediklerini belirtti. DEİK/Türk-İngiliz İş Konseyi Başkanı, Akbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas üyesi Suzan Sabancı Dinçer, iki ülkenin de mevcut ilişkileri geliştirmek ve daha da üretken kılmak yönünde son derece istekli olduğunu görmekten büyük mutluluk duyduklarını belirtirken, bu kapsamda önümüzdeki dönemde gerçekleşecek faaliyetler ile ilgili bilgi verdi.

Morgan Stanley: ''Türkiye 2011'de %5 Büyüyecek''

E-posta Yazdır
Londra Morgan Stanley'in Orta Batı Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'dan sorumlu ekonomisti Tevfik Aksoy, Türk ekonomisine yönelik beklentilerini açıkladı. Bloomberg TV'ye konuşan Aksoy,2011 için Türk ekonomisinin yüzde 5 oranında büyüyeceği tahmininde bulundu.

Asil Nadir, Adli Yardımı Tartışma Yarattı

E-posta Yazdır
İşadamı Asil Nadir’in adli yardım alması İngiltere’de yankı buldu. The Guardian, eski zengin işadamı Asil Nadir’e, milyonlarca sterlin tutarında yolsuzlukla suçlandığı dava ile ilgili mahkeme masraflarını karşılaması için adli yardım verildiğini belirtti. İngiliz gazete The Guardian, toplamda 150 milyon sterlin olan fakat daha sonra 34 milyon sterline düşürülen 66 ayrı suçla itham edildikten sonra Kuzey Kıbrıs'a kaçan ve geçen Ağustos ayında İngiltere’ye geldikten sonra tutuklanan eski zengin işadamı Asil Nadir’in, suçlamayla ilgili davada mahkeme masraflarını karşılaması için adli yardım aldığını kaydetti.

Türk Telekom'dan Deprem Bölgesine Destek

E-posta Yazdır
Türk Telekom, Kütahya’nın Simav İlçesi ve bağlı köylerde, deprem dolayısıyla mağdur olan müşterilerine destek olmak amacıyla, deprem bölgesindeki Türk Telekom müşterileri için ev telefonlarından 19 Mayıs itibariyle ay sonuna kadar (Mayıs fatura kesim tarihine kadar) yapılan şehir içi ve şehirlerarası aramalardan ücret almayacak. Ayrıca ilçede ankesörlü telefonlardan şehir içi ve şehirlerarası aramalar 23 Mayıs 2011 saat 23.59’a kadar ücretsiz yapılabilecek.

BBC Muhabiri Hasidik Yahudilerin Gizli Dünyasına Girdi

E-posta Yazdır
Hasidik din adamı ve Stamford Hill sakini Gaby Lock, "Öyle 10 dakikada Yahudi olunmaz" diyor: "Uyulması istenen kurallar, dışarıdan birinin kolay kolay anlayabileceği, hazmedebileceği şeyler değildir." Misafir olduğum oturma odasında, Londra'da yaşayan 20 bin aşırı Ortodoks Yahudinin yaşamını düzenleyen 613 emirden bazılarını anlatıyor. Çok geçmeden başım ağrımaya başlıyor.

Sayfa 4 / 5