İngiltere

İngiltere'de Yapılan Tatil Rezervasyonlarında Türkiye 3'ncü

E-posta Yazdır
İngiltere’de yapılan tatil rezervasyonlarında Türkiye, yüzde 8’lik payı ile üçüncü sırada bulunuyor. Travelweekly’ye göre, Co-Operative Travel tarafından yapılan yeni bir araştırma, İngiliz vatandaşlarının yurt dışındaki tatillerinin yarısından fazlasının, aralarında Türkiye’nin de yer aldığı dört ülkede yoğunlaştığını gösterdi.

İngiltere'de 250 Milyon Dolar Ciro Yapan Türk Tekstilci

E-posta Yazdır
Cafer Mahiroğlu Türkiye’de pek tanınmayan bir tekstilci. Onun hikayesi Türk tekstilcilerinin hikayelerine benzemiyor. Top Shop, New Look, Dorothy Perkins, Tesco, Evans gibi zincirlere üretim yapan Armondi Tekstil’in 20 yıldır İngiltere’de yaşayan sahibi Cafer Mahiroğlu, yılda 250 milyon dolarlık ciro yapıyor. Mahiroğlu, geçtiğimi aylarda  İngiltere’de 250 mağazası olan Select adlı zinciri aldı, Türkiye’de mağaza atağına geçip cirosunu ikiye katlayacak.

Eski Başbakan Blair Kitabında Gül ve Erdoğan'ı Övdü

E-posta Yazdır
İngiltere'nin eski Başbakanı Tony Blair, bugün piyasaya çıkan "Bir Yolculuk (A Journey)" adlı anı kitabında, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan övgüyle bahsediyor. 1997-2007 yılları arasında İngiltere Başbakanı olduğu dönemle ilgili anılarını kaleme alan Blair'in kitabında, Türkiye ile ilgili düşünceleri de bulunuyor.

Tarihte Türk-İrlanda Dostluğu

E-posta Yazdır
Geçtiğimiz 17 Mart’ta New York’ta ve İrlandalıların yoğun yaşadığı her şehirde yer-gök yeşile boyandı. Milattan Önce 387-461 yılları arasında yaşayan ve İrlanda’da azizlerin  patronu kabul edilen Saint Patrick anısına kutlanan gün, ilk başlangıçta Katolik tatili olarak kutlansa da sonraki yıllarda kültürel bir tatil havasına büründü. İrlandalılar’ın büyük önem verdikleri Saint Patrick Günü’nde belki onlar kadar bugünün öneminin farkında değiliz ama İrlandalılar ile tarihte ortak bir acıyı paylaşmışlığımız var.

Sayfa 5 / 5