İngiltere

"Londra İşgalcileriyle" İlgili Karar

E-posta Yazdır
İngiltere'nin başkenti Londra'nın finans merkezinden sorumlu yönetim, "Londra işgalcilerinin" tahliyesi için açtığı davayı kazandı. Protestocular kapitalizm karşıtı eylemlerini, Londra'daki Aziz Paul's Katedrali önüne kurdukları yaklaşık 200 çadırla 15 Ekim 2011'den bu yana sürdürüyor. Londra'daki Yüksek Mahkeme protestocuların tahliyesine karar verirken, protestocuların kararı temyize götürmesi bekleniyor. Kararın temyize götürülmesi olasılığı nedeniyle, finans merkezinden sorumlu yönetimin 27 Ocak'a kadar tahliye kararını uygulaması beklenmiyor.

İngiltere'de Türk Dönerci Öldürüldü

E-posta Yazdır
İngiltere'nin başkenti Londra'nın kuzeyindeki Leicester şehrinde bir Türk dönercinin bıçaklanarak öldürüldüğü bildirildi. "Leicester Mercury" isimli yerel gazetedeki habere göre, Leicester'daki Linton sokağında bulunan "Aladdin Kebap" isimli dönercide olay dün gerçekleşti. Polisin olaya cinayet şüphesiyle yaklaştığının belirtildiği habere göre, dedektif Edward McBryde-Wilding, "Ölen kişi kim bilmiyoruz, bunu araştırıyoruz" dedi. 50 yaşında olduğu öğrenilen Türk dönerciye ilişkin Leicester polisinin soruşturmayı sürdürdüğü ve olayla ilgili şu ana kadar kimsenin gözaltına alınmadığı bildirildi. (AA)

Başında Fesi, Göğsünde Ay-yıldızıyla İngiliz Rugby Takımı

E-posta Yazdır
İngiltere Rugby Ligi'nin son şampiyonu Saracens, Selahaddin Eyyubi komutasındaki ordunun Haçlılar karşısındaki destansı savaşının ilham verdiği ismiyle, logosundaki ay-yıldız ve taraftarlarının başından düşürmediği Osmanlı fesiyle görenleri hayrete düşürüyor. İngiltere'nin önde gelen ragbi takımlarından Sarecens'in logosundaki ay-yıldız ve taraftarlarının başındaki fesi görenler, ''Bu takım İngiliz takımı mı'' diye sormaktan kendini alamıyor.

İflasın Eşiğindeki Select’i Büyüten Cafer Mahiroğlu, Sunday Times'a Konu Oldu

E-posta Yazdır
İngiliz Sunday Times gazetesi, iflasın eşiğine gelen 250 mağazalık ‘Select’ giyim markasını satın alan ve perakende patronlarının “Batacaksın, bu iş olmaz” uyarılarına direnen Türk işadamı Cafer Mahiroğlu’nun başarısını sayfalarına taşıdı. Gazete aslında bir halı tüccarı olan Mahiroğlu’nun düşük fiyatlı ürünlerle perakende devlerini üzdüğünü, şimdi İngiliz perakende devi Primark’ın yerini almaya hazırlandığını vurguladı. Sunday Times gazetesinin ‘Business’ ilavesinde tam sayfa yer alan haberde, Cafer Mahiroğlu’nun ülke genelinde 250 mağazası olan ‘Select’ markasını 2008 yılında aldığında başarılı olamayacağının kendisine söylendiği, ancak 4 yılın ardından pazarda güçlü bir şekilde yer aldığı belirtildi.

Gül, İngiliz Parlamenterlere Seslendi

E-posta Yazdır
Gül, "Kıbrıs'taki yarım devletin AB Dönem Başkanlığı yapacak olması AB tarafının zayıflığını gösteriyor" dedi.Cumhurbaşkanı Gül, İngiltere'ye gerçekleştirdiği resmi ziyaret kapsamında İngiltere Parlamentosunun bir grup milletvekiline hitap etti. Konuşmasını İngilizce olarak yapan Gül, Kıbrıs meselesiyle ilgili AB'ye mesajlar verdi.

 

Sayfa 2 / 5