Rusya

Erdemoğlu Holding, Rusya'daki Yatırımını Büyütüyor

E-posta Yazdır
Merinos ve Dinarsu gibi iki önemli markayla makine halısı üretiminde dünya çapında önde gelen kapasiteye sahip Erdemoğlu Holding, yurt dışında üretim ve ihracat atağını sürdürüyor. Mehmet Erdemoğlu’nun Gaziantep’te 1970 yılında iki kilim dokuma tezgahıyla temellerini attığı Erdemoğlu Holding, 14 grup şirketi ve 4 bin 500 çalışanıyla makine halısı, duvardan duvara halı, mobilya, ev tekstili ve battaniye sektöründe bu yıl 1 milyar dolar ciro hedefliyor. 175 milyon dolarlık da ihracat hedefi olan Erdemoğlu Holding’in yı sonuna kadar yaklaşık 100 milyon dolarlık da yatırım yapacağı açıklandı. Erdemoğlu Holding, Rusya’daki fabrika yatırımını büyütecek, Çin’de entegre makine halısı ve iplik tesisi açacak.

Gagarin Dünya'ya Döndüğünde Yanlış Yere İnmiş

E-posta Yazdır
Rus gazeteci Anton Pervuşin’in yazdığı, “Dünyayı değiştiren 108 dakika” adlı kitapta, Gagarin’in uzaydan dönüşünde hesaplandığı gibi inmesi gereken yere değil, 320 km ötesindeki bir alana iniş yaptığı iddia edildi. Pervuşin’e göre, Sovyetler Gagarin’in inişi hakkında ikinci bir yalan daha söyledi. Rus yazar, Gagarin’in Vostok iniş kapsülüyle iniş yaptığının zannedilmesine rağmen, aslında paraşütle toprağa ayak bastığını öne sürdü. Bu şekilde, Sovyetler uzaya ilk insan gönderme görevinin resmen dünya rekoru sayılmasına mani olabilecek sert kuralları örtmeyi amaçladı.

Rusya'da Sekiz Fabrika İnşaa Eden Türk

E-posta Yazdır
Rusya'da sekiz fabrika ve önemli markalar oluşturarak başarı sağlayan Anadolu Grup'un İcra Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan Rusya pazarında iş yapmanın sırlarını anlattı. Anadolu Grup olarak Rusya'ya çok önem verdiklerini, sekiz fabrika ve 140 distrübütörler pazarda etkin olduklarını kaydeden Özilhan; inşaat yan sanayi, gıda, otomotiv yan sanayii ve parekende sektöründe açıklar olduğunu belirtti. Türk işadamına göre Rusya piyasasına önce mal vererek, ardından da yatırım yaparak doğru bir giriş yapılabilir.

Sayfa 5 / 5