Körfez Ülkeleri

Suriye Dedeman'ın Ülkedeki Sözleşmelerini İptal Etti

E-posta Yazdır
Suriye Turizm Bakanlığı, Türk otelcilik şirketi Dedeman ile arasındaki Şam ve Tedmur otelleriyle ilgili anlaşmaları feshetti. Suriye resmi haber ajansı SANA'nın haberine göre Suriye Turizm Bakanlığı, Şam ve Tedmur otelleriyle ilgili sözleşmesini 'mali teklifin elde edilen sonuçlarla çeliştiği' gerçekçesiyle sona erdirdi. Suriye Turizm Bakanlığı iki hafta önce de Halep Dedeman Oteli'nin sözleşmesini feshetmişti.

Gübretaş İran'da Borsaya Açılmaya Hazırlanıyor

E-posta Yazdır
Gübre Fabrikaları (Gübretaş) Genel Müdürü Mehmet Koca, İran'daki iştirakleri Razi Petrokimya Tesisleri'ne 3 yıl içinde 150 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını, ayrıca bu şirketi 2 yıl sonra İran borsasında halka açmayı planladıklarını söyledi.

Hayat Kimya İran’da Temizlik Kağıdı Fabrikasını Tamamlıyor

E-posta Yazdır
Temizlik ürünleri sektöründe faaliyet gösteren Hayat Kimya, İran ve Mısır’daki üretim tesislerinin devreye  girmesinin ardından Rusya başta olmak üzere temizlik kağıtları alanında başka ülkelerde de üretim yapmaya hazırlanıyor. Hayat Kimya Genel Koordinatörü Orhan İdil, “İran Zencan’da 150 milyon dolar yatırımla kurduğumuz temizlik kağıdı tesisi ağustos ayında faaliyete geçecek. Ardından Mısır’daki çocuk bezi tesisimizin devreye girmesi planlanıyor. Bu yatırımlar tamamlanıp üretime geçildikten sonra yönümüzü Kuzey’e çevireceğiz. Bundan sonraki ilk yatırımımız Rusya’da olacak. Yatırım için Kazan’ı düşünüyoruz. Ancak bu 4-5 seneyi alır” dedi.

Türkiye'de 9 Ayda 24.9 Milyon Turist 17.8 Milyar Dolar Harcadı

E-posta Yazdır
Türkiye'nin turizm geliri 2011'in ilk 9 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 14,5 artışla 17 milyar 811 milyon dolara yükseldi. Bu dönemde Türkiye'yi ziyaret eden yabancı turistin, harcama yaparken eli titredi. 9 aylık dönemde Türkiye'ye gelen yabancıların kişi başına ortalama harcaması 562 dolar düzeyinde kalırken, yurtdışında yaşayan 'gurbetçi' vatandaşların harcamaları ise 999 dolar oldu.

TAV, Medine İçin İmza Attı

E-posta Yazdır
Medine Havalimanı'nı Türk şirketi TAV genişletip 25 yıl işletecek. Yap-işlet-devret ihalesini konsorsiyum ortakları Al Rajhi ve Saudi Oger ile birlikte kazanan TAV Havalimanları Holding, Suudi Arabistan Sivil Havacılık Otoritesi GACA ile sözleşme imzaladı. Yatırımın 1 ilâ 1,5 milyar dolar olması planlanan proje, yolcu terminali inşasını 2015 yılının ilk yarısına kadar bitirecek ve Medine Havalimanı'nın 25 yıl işletim hakkına sahip olacak.

Sayfa 1 / 3

  • «
  •  Başlangıç 
  •  Önceki 
  •  1 
  •  2 
  •  3 
  •  Sonraki 
  •  Son 
  • »