Körfez Ülkeleri

Arınç Cenazesine Katılacak

E-posta Yazdır
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Suudi Arabistan veliaht prensi ve Savunma Bakanı Emir Sultan Bin Abdulaziz'in cenazesine katılacak.

 

CİDDE

 

ABD'de bir süreden beri gördüğü kolon kanseri tedavisi sonrası hayatını kaybeden Suudie Arabistan veliaht prensi ve Savunma Bakanı Emir Sultan Bin Adulaziz'in cenazesi Riyad'a getirildi.

Medine Havalimanı'nı 25 Yıl TAV İşletecek

E-posta Yazdır
Medine Havalimanı'nın yolcu kapasitesini 4 milyondan 8 milyona çıkaracak yeni terminal binası inşası ve 25 yıllık işletme hakkı ihalesini, ortaklarıyla birlikte Türk şirketi TAV kazandı. 36 ayda bitecek inşaatı 1,5 milyar dolarlık yatırımla daha erken tamamlayacağını açıklayan TAV'ın CEO'su Sani Şener, "O mübarek şehrin giriş kapısını yapıyor ve işletiyor olmak için çok dualar ettik. Allah kabul etti." dedi.

Türkiye Arap Ülkelerindeki Turizm Yatırımlarını Arttırıyor

E-posta Yazdır
Arap Turizm Örgütü, Türkiye’nin Arap ülkelerinde turizm yatırımlarını genişletmek için çabalarını arttırdığını belirtirken, Türkiye’nin de Suudi Arabistan için turizm dahil bütün alanlarda çok önemli bir yatırım destinasyonu olduğunu vurguladı. Suudi Arabistan’ın Arab News gazetesi, merkezi Cidde’de bulunan Arap Turizm Örgütü'nün Türkiye’nin Arap ülkelerinde turizm yatırımlarını genişletmek için çabalarını arttırdığını söylediğini bildirdi.

Albaraka Erbil'de İlk Yurtdışı Şubesini Açtı

E-posta Yazdır
Katılım bankası Albaraka’nın yurt dışındaki ilk şubesi Ağustos ayında Irak’ta hizmete giriyor. Albaraka’dan yapılan açıklamaya göre Türkiye’de katılım bankacılığında 26 yılı geride bırakan Albaraka, hizmetlerini şimdi de yurtdışına taşıyor. Irak ile Türkiye arasında yeni bir köprü görevi üstlenecek Albaraka Erbil Şubesi, Ağustos'ta bir törenle hizmete girecek. Erbil’in Türkiye ile çok güçlü ticari bağları olduğuna dikkat çeken Albaraka Genel Müdürü Fahrettin Yahşi, “Erbil, Türk işadamlarının etkin rol üstlendiği bir bölge” dedi. Albaraka, yurt içindeki şube ağını da İstanbul, Kocaeli, İzmir, Antalya, Gaziantep ve Diyarbakır’da hizmete girecek 10 yeni şube ile 123’e yükseltmeye hazırlanıyor. (ANKA)

Doğtaş Irak'ta Büyüyor

E-posta Yazdır
Doğtaş Mobilya, Irak pazarında son yıllarda gösterdiği hızlı büyümesiyle dikkat çekiyor. Irak, Doğtaş’ın en çok ihraç yaptığı ilk beş ülkeden biri olma özelliğini taşıyor.
Doğutaş Mobilya’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Irak’a ihracata 2003 yılında başlayan Doğtaş’ın metrekaresi 3 bin 500 ila 5 bin aralığında olan 5 adet mağazası bulunuyor. Dünya markası olmayı hedefleyen markalara verilen TURQUALITY belgesine sahip olan Doğtaş, Irak’ta 2010 yılında toplam yüzde 30 büyüme gerçekleştirdi. 2011 yılında ise ilk 6 aylık ihracatta yüzde 30 büyüme sağlayarak, geçen yılın toplam rakamına ulaştı.

Sayfa 2 / 3