Körfez Ülkeleri

THY, Irak'ın Necef Kentine de Uçmaya Başladı

E-posta Yazdır
Türk Hava Yolları(THY), Bağdat Erbil ve Basra’dan sonra Irak’ta uçuş gerçekleştirdiği 4’üncü uçuş noktası olan Necef’e ilk seferini bugün gerçekleştirdi.
THY’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Türk Hava Yolları, Bağdat Erbil ve Basra’dan sonra Irak’ta uçuş gerçekleştirdiği 4’üncü uçuş noktası olan Necef’e ilk seferini bugün gerçekleştirdi. Necef uçuşları Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri haftada 3 sefer, İstanbul-Necef-Basra-İstanbul olarak gerçekleşecek.
İstanbul’dan Necef’e 31 Ağustos 2011 tarihinden önce başlayacak seyahatlerde, gidiş-dönüş tüm vergiler dahil 275 Euro’dan başlayan ücretlerle seyahat edilebilecek.


K. Irak'taki Türk Firma Sayısı 1500'ü Geçti

E-posta Yazdır
Kuzey Irak'ta faaliyet gösteren Türk firmalarının sayısı 1.500'ü aştı. Gördükleri ilgiden memnun olan Erbil Valisi Nevzat Hadi, "Kürt bölgesinde en çok Türk işadamları ve yatırımcılar iş yapıyor." diye konuştu. Türkiye ile Irak'ın kuzeyi arasında gelişen siyasi ve ekonomik ilişkilerle birlikte bölgeye giden Türk firmalarının başarısı, hem halk hem de bölgedeki yöneticiler tarafından takdirle karşılanıyor. Kuzey Irak'ta faaliyet gösteren Türk firmalarının sayısı 1.500'ü aştı. Bölgesel Kürt Hükümeti Başbakanı Berham Salih ve Erbil Valisi Nevzat Hadi Erbil'de faaliyet gösteren Türk firmalarından Eksen İnşaat'ın üstlendiği ve 25 milyon dolara mal olacak Adliye Sarayı inşaatını ziyaret etti.

Sayfa 3 / 3