Afrika

Latek'ten Kenya'ya Lojistik Üssü

E-posta Yazdır
Latek Holding, bu yıl ve 2012 için 100 milyon dolarlık yatırım bütçesi oluşturarak Kenya'da, İstanbul Ambarlı'da 70 bin metrekarelik alanda faaliyet gösterdiği lojistik üssüne benzer bir üs kuracak. TUSKON'un programı için Türkiye'ye gelen Kenya Dışişleri Bakanı Moses M. Wetang'ula, Latek'in Ambarlı'daki lojistik tesislerini ziyaret etti.

THY Libya Seferleri Başladı

E-posta Yazdır
Türk Hava Yolları, şubat ayında Libya'da başlayan gelişmeler dolayısıyla ara verdiği İstanbul-Bingazi seferlerine yeniden başladı... İstanbul'dan ilk tarifeli uçak sabah saatlerinde 126 yolcusuyla Bingazi'ye indi. THY Genel Müdürü Temel Kotil de seferlerin yeniden başlaması dolayısıyla Bingazi'ye geldi.

Kotil ve diğer yolcuları Bingazi Havalimanı'nda Türkiye'nin Bingazi Başkonsolosu Ali Davutoğlu, THY Bingazi Müdürü İbrahim Aslan ve Libyalı yetkililer karşıladı.Mısır'ın Ayaklanma Sonrası En Büyük İhalesi Limak'ın

E-posta Yazdır
Mısır'da 25 Ocak halk ayaklanmasının ardından yapılan en büyük ihaleyi, Türkiye'den Limak Firması 387 milyon dolarlık teklifi ile aldı. Türkiye'nin Kahire Büyükelçiliği yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Limak ile Kahire Havalimanı Şirketi arasında, 3 no'lu terminalin yıllık yolcu kapasitesinin yükseltilmesi, pistlerin A380 uçaklarına hizmet verebilmesi için genişletilmesi ve ilave tesislerin yapılmasını kapsayan proje imzalandı. 

Kenya, Türkiye'ye Büyükelçilik Açıyor

E-posta Yazdır
Türkiye’nin “Afrika açılımı”nın sonucunda, hem Afrika’da hem Ankara’da Afrika ülkelerinin büyükelçilikleri kuruluyor. Son olarak da petrol rezervleri olan Kenya’nın Dışişleri Bakanı George Saitoti, Türkiye’de büyükelçilik açılacağını bildirdi. The Standard gazetesi'ne göre, Dışişleri Bakanı George Saitoi’nin Kenya Parlamentosu'nda Savunma ve Dışişleri Komisyonunda yaptığı konuşmada, ülkesinin Türkiye ve Angola’da büyükelçilik kurmayı planladığını açıkladı. Bakan, Türkiye’de “hemen” bir büyükelçilik açılması için Bakanlar Kurulundan onay alacağını belirtti.(ANKA)

Gürallar Afrika'ya Açılıyor

E-posta Yazdır
2023 hedeflerini hayata geçirmek için özel sektöre büyük görevler düştüğünü ve globalleşmenin şart olduğunu söyleyen Güral Grup Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, kurmaylarına 'ilk hedefiniz Afrika' dedi. Türk şirketlerinin sadece ihracat değil diğer ülkelerde ortaklıklar kurmak yoluyla da globalleşmeleri gerektiğini ifade eden Güral, dünyanın her yerinde büyük fırsatlar doğduğunun altını çizdi.

Sayfa 2 / 3