Diğer

Süzer Grubu Hırvatistan'da Banka Aldı

E-posta Yazdır
Süzer Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Finans Grup Başkanı Ali Baran, Süzer Grubu'nun Hırvatistan'da banka satın aldığını açıkladı. Ali Baran Süzer yazılı açıklamasında şu bilgileri verdi: "Süzer Grubu olarak daha önce de farklı vesilelerle Grubumuzun yurtdışında bir banka satın alma konusunda girişimleri bulunduğunu dile getirmiş bulunmaktaydık. Hırvatistan’ın saygın bankalarından Banka Brod ile sürdürdüğümüz görüşmeler neticesinde, Grubumuz ile Banka Brod arasında satın alma sözleşmesi imzalanmış bulunmaktadır. İçinde bulunduğumuz aşamada, Hırvatistan Merkez Bankası’nın sözleşmeyi onaylamasına ilişkin süreç devam etmektedir. Konuyla ilgili yeni gelişmeleri siz değerli basın mensuplarıyla vakit geçirmeksizin paylaşmaya devam edeceğiz."(ANKA)

Türk Şirketleri Balkanlarda Adından Söz Ettiriyor

E-posta Yazdır
Türk şirketlerinin başarılı bir biçimde Balkan piyasalarına girdikleri bildirildi. Kosova’da yabancı yatırımları teşvik eden APIK, son 10 yılda 405 Türk şirketi kayda aldı. APIK Başkanı Mustafa Hasani, Kosova’nın genç işgücünün çoğunun Türkçe konuştuğunu söyledi. Arnavutluk’ta ise 111 Türk şirketinin faaliyet gösterdiği belirlendi.

Endonezya Denizaltıları Türkiye'de Üretilecek

E-posta Yazdır
Endonezya, donanmasına katmak istediği 209 tipi iki HDW denizaltısı için Türkiye'nin kapısını çaldı. Devletler arası görüşmelerde son aşamaya gelindi. Nihai imzaların önümüzdeki günlerde atılması bekleniyor. Projede ana yüklenici Savunma Teknolojileri Mühendislik AŞ (STM) olacak. Denizaltılar, Gölcük Tersanesi Komutanlığı'nda üretilecek. Yerli kaynaklar da söz konusu denizaltılarda kullanılacak. Endonezya'ya teslim edilecek denizaltılar, Alman HDW firmasının lisansı altında üretilecek.

Boşnak Eğitim Bakanı Türkiye'den Destek İstedi

E-posta Yazdır

Saraybosna Kantonu Eğitim Bakanı Emir Sulyagiç, Bosna Hersek'in savaştan sonra yaralarını hala saramadığını ifade ederek, ülkelerinin hala çok zayıf olduğunu söyledi. Bakan Sulyagiç, "Türkiye'nin burada olması gereken bir zaman varsa o zaman şimdidir. Burada sizler varsanız, o zaman diğerleri, bizim rakiplerimiz (Sırplar, Hırvatlar) bizden korkuyorlar" dedi.

TÜSİAD Roma'ya Gidiyor

E-posta Yazdır
Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) stratejik iş geliştirme birimi olan TÜSİAD International, 28 Haziran Salı günü, İtalya'nın başkenti Roma'yı ziyaret edecek. Ziyarette Türkiye ile İtalya arasındaki ikili ekonomik ilişkilerin yanısıra Avrupa Birliği’ne ilişkin konular da ele alınacak. TÜSİAD’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner başkanlığındaki heyet ziyaret kapsamında, TÜSİAD’ın İtalya’daki muadil örgütü CONFINDUSTRIA Başkanı Emma Marcegaglia ve İtalya Dışişleri Bakanı Franco Frattini ile birer görüşme yapacak. Heyet daha sonra Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Hakkı Akil evsahipliğinde düzenlenecek resepsiyona katılacak.

Sayfa 3 / 6