Diğer

Avrupa Halk Partisi Başkanı Ermeni Sorununda Türkiye'yi Sorumlu Tuttu

E-posta Yazdır
Avrupa muhafazakar partilerinden oluşan Avrupa Halk Partisi (EPP) Başkanı Belçika eski Başbakanı Wilfred Martens, Türk-Ermeni yakınlaşma sürecinin kilitlenmesinden Türkiye’yi sorumlu tuttu. Wilfred Martens, Ermenistan Başbakanı Tigran Sarkisyan ile düzenlediği ortak basın toplantısında Türk-Ermeni yakınlaşma sürecinin durmasından duyduğu hayal kırıklığını yansıtırken, “Ermenistan ve Türkiye Cumhurbaşkanları arasındaki görüşmelerden sonra yeni bir aşamaya, ilişkilerin iyileştiği aşamasına gireceğimizi sanmıştım” dedi.

Nepalli Akhil 100 Milyon Dolarlık Yatırım İçin Ortak Arıyor

E-posta Yazdır
Nepal AKHIL Trading Cancern Ltd Genel Müdürü Akhil K.Chapagain, Nepal’de 100 milyon dolarlık yatırımla kurulacak Hidroelektrik Santralı (HES)için Türk ortak aradığını açıkladı. Zambiyalı Zambezi Havayolu Yönetim Kurulu Başkanı Maurice Jangulo, Türk Hava Yolu (THY) ile işbirliği yapmak için İstanbul’a geldiğini bildirdi.

Çelebi Hava Servisi, Hindistan Cochin Havaalanı Yer Hizmetlerine Talip

E-posta Yazdır
Çelebi Hava Servisi A.Ş.’nin iştiraki Celebi Ground Handling Delhi Private Limited Hindistan’ın Cochin havalimanında 10 yıl süre ile havaalanı yer hizmetlerinin verilmesi için açtığı ihaleye teklif vermek suretiyle iştirak etti. Çelebi Hava Servisi A.Ş.’nin Kamu Aydınlatma Platformu’na yaptığı özel durum açıklamasında, şirketin yüzde 74 oranında iştiraki olduğu, Delhi Uluslararası Havalimanında havaalanı yer hizmetleri faaliyeti ile iştigal eden Celebi Ground Handling Delhi Private Limited (Celebi GH Delhi), Cochin International Airport Limited’in (CIAL) Hindistan’ın Cochin havalimanında 10 yıl süre ile havaalanı yer hizmetlerinin verilmesi için açmış olduğu ihaleye teklif vermek suretiyle iştirak ettiği bildirildi.

Dönere Talep İtalya'da Yasağı Beraberinde Getirdi

E-posta Yazdır
İtalya'nın Floransa kentindeki Türk dönerciler, belediyenin antik şehir merkezinde yeni ayaküstü restoran açılmaması kararına tepki gösterdi. Türk dönerciler, Floransa Belediyesi'nin kısa bir süre önce aldığı, kentte yeni fast-food ve kebapçı açılmasına izin vermeme kararını 'siyasi' olarak niteledi. Kentte 2003 yılından bu yana restoran işleten Alphan Sarkın, "Biz 2003'te kentin beşinci kebapçısı olarak restoran açtık. Şu an merkezde 49 tane kebapçı var. Birden açıldığı için tepki topladı. Dönere talep çok. Döner, soğuk sandviç kültürü olan İtalyanların hoşuna gidiyor." dedi.

Çalık Holding'in Arnavutluk ve Kosova'daki Bankalarına Durağan Görünüm Notu

E-posta Yazdır
Uluslararası derecelendirme kuruluşu JCR-Eurasia, Çalık Holding'in Arnavutluk ve Kosova'da faaliyet gösteren bankası Banka Kombetare Tregtare'nin (BKT) Uzun Vadeli Ulusal Notunu ''AAA(Alb)'', görünümü ise ''durağan'' olarak teyit etti. Konuya ilişkin yazılı açıklamada, Çalık Holding ailesine yaklaşık 6 yıl önce katılan BKT'nin başarılı performansına, uluslararası derecelendirme kuruluşu JCR-Eurasia'dan onay geldiği belirtilerek, ''BKT'yi en yüksek düzeyde yatırım yapılabilir kategori içerisinde değerlendiren JCR-Eurasia, Uzun Vadeli Ulusal Notunu 'AAA(Alb)', görünümü ise 'durağan' olarak teyit etti. Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı Para Notu 'BB ', Uzun Vadeli Uluslararası Yerel Para Notu da 'BB' olarak belirlendi'' denildi.

Sayfa 5 / 6