Yunanistan

Moody's Rumları Yine Üzdü

E-posta Yazdır

Moody's, Kıbrıs Rum kesiminin ardından 3 bankanın da notunu indirdi.

 

Uluslararası kredi derecelendirme kurumu Moodys's, Kıbrıs Rum kesiminin ardından, Rum tarafındaki 3 bankanın

Yunanistan Olmadan Da Olur

E-posta Yazdır
Fransa'nın Avrupa İşlerinden Sorumlu Bakanı Jean Leonetti, Avro Bölgesi ve Avro'nun "Yunanistan olmadan da yaşayabileceğini" bildirdi.Leonetti RTL radyosuna yaptığı açıklamada, Avro Bölgesi'nin Yunanistan'ın para birliğinden çıkmak zorunda kalması halinde de yoluna devam edebileceğini vurgulayarak,

Avrupa Rest Çekti, Yunanistan Referandumdan Vazgeçti

E-posta Yazdır
Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu, Avrupa Birliği ve IMF mali yardım paketini referanduma götürme kararından vazgeçti. Bu karar, muhalefetteki Yeni Demokrasi Partisi'nin mali yardımı parlamentoda destekleyeceğini söylemesinden sonra alındı.

Yunanistan'ın ev ödevleri kabarıyor

E-posta Yazdır
AB ve IMF, Yunanistan'ın tedbirlerin uygulanmasını hızlandırmasını istiyor. ATİNA - Yunan medyasında yer alan haberlerde, Yunanistan'ın uluslararası kreditörlerinin yardım fonunun yeni dilimini serbest bırakmak için Atina'ya hızlandırması gereken 15 tedbirden oluşan bir liste sundukları belirtildi.

Yunanistan'da Yaşayan Türklerin Çilesi Amerika'da Rapor Oldu

E-posta Yazdır
Turk Avenue Özel - Yunanistan'da ve Güney Kıbrıs'ta Türk azınlığın yaşadığı sıkıntılar Turkish Coalition of America tarafından Amerika'da gündeme getiriliyor. Yaklaşık 200 bin Müslüman yaşıyor olmasına rağmen, Avrupa'da cami olmayan tek başkentin Atina olduğunun vurgulandığı ''Yunanistan'daki Türk Azınlık Raporu''nda, 5 bin Ortodoks'un yaşadığı Türkiye'de 101 tane kilise olduğu vurgulanıyor. Raporda, Yunanistan'daki Türk kökenlilerin etnik kökenlerinin inkar edildiği, kendi dini liderlerini seçme haklarının olmadığı, Türk camii ve mezarlıklarının sıklıkla tahrip edildiği, suçluların da adalete teslim edilmediği ifade ediliyor.

Sayfa 2 / 2