Kanada

Kanadalı TransAtlantic Türkiye'de İki Doğalgaz Şirketi Aldı

E-posta Yazdır
Kanadalı enerji şirketi TransAtlantic Petroleum, Türkiye’de faaliyet gösteren Thrace Basin Natural Gas Corp ve Pinnacle Turkey adlı iki doğalgaz şirketinin 154.4 milyon dolara kendisine bağlı bir birim tarafından satın alınacağını açıkladı. TransAtlantic Petroleum, 100 milyon dolar nakit ödeme yapacak ve ana şirketin 18.5 milyon adet adi hissesini verecek. Türkiye’deki iki şirket Trakya’da günde 25 milyon metreküp doğalgaz üretiyor.

Müslümanlar Birliği'nden Kanada'da Yeni Hizmet Binası

E-posta Yazdır
Kanada Müslümanlar Birliği, Kanada genelindeki hizmet binalarına bir yenisini daha ekledi. Birliğin son olarak 128 Hadrian Drive, Toronto, On üzerinde 30 öğrenci kapasitesi olan ve binaya 150 Metre Mesafede 100-150 araçlık park ile piknik alanı mevcut gayr-i menkulu alım-satım masrafları dahil 540 bin dolar ödeyerek Kanada'daki Müslüman cemaatin hizmetine sunuldu.

Kanadalı Türkler Hedo ve Memo'yu Yalnız Bırakmadı

E-posta Yazdır
NBA'de oynayan iki Türk oyuncu Hidayet Türkoğlu ile Mehmet Okur'un karşı karşıya geldiği Toronto Raptors ile Utah Jazz maçında Kanadalı Türkler oyuncuları yanlız bırakmadı. Kanadalı Türk cemiyetinin aktif isimlerinden Mehmet Ökem'in öncülüğünde bir araya gelen Türkler, maç boyunca iki oyuncuya da destek verdi. Utah Jazz'ın 113-87 kazandığı maçta Mehmet Okur 16 sayıyla takımının en skorer üçüncü oyuncusu olurken, Hidayet 3 sayıyla oyunu tamamladı.

Sayfa 2 / 2