NBA TÜRK

NBA'de Baklava Açılımı

E-posta Yazdır

Turk Avenue Özel - NBA'de oynanan Los Angeles Clippers - New Jersey Nets maçına Türk baklavası damgasını vurdu. NBA tarihinde bir ilke tanık olunurken Clippers'in maçlarını oynadığı Staples Center’da 20,000 taraftarın katılımıyla gerçekleşen maçta Türk, Amerikalı taraftarlar, Clippers ve Nets takımı oyuncularına tepsilerle ev yapımı baklava ikram etti. Los Angeles'ta yaşayan Türk profesyonellerden Salih Eroğlu'nun organizasyonunda gerçekleştirilen etkinlikte, bir dönem Beşiktaş'ta da forma giyen Derrin Williams'a ve New Jersey Nets'te forma giyen Mehmet Okur'a maçtan önce baklava ve özel hazırlanmış NBA Türk Show tablosu hediye edildi.

Hedolu Orlando Seriye Bağladı

E-posta Yazdır
NBA'de, Hidayet Türkoğlu'nun takımı Orlando Magic, üst üste 4. galibiyetini aldı. Amerikan Ulusal Basketbol Ligi'nde (NBA) Orlando Magic, deplasmanda New York Knicks'i 102-93 yenerek üst üste 4. galibiyetini aldı.

Enesli Utah, Semihli Cleveland'ı Geçti

E-posta Yazdır
NBA'de 10 Ocak'ta oynanan 11 maçla devam edildi. Enes Kanter'in formasını giydiği Utah Jazz kendi sahasında Semih Erden'in forma giydiği Cleveland Cavaliers'i 113-105 yenmeyi başardı. Semih Erden maçta 17 dakika forma giyerken 2 sayıyla oynadı. 10 dakika forma giyen Enes ise yine 2 sayı atabildi. Enes 4 rebound'la oynadı.
Ersan İlyasova'nın forma giydiği Milwaukee Bucks, kendi sahasında San Antonio Spurs'u 106-103 yendi. 19 dakika forma giyen İlyasova, 7 sayı, 8 rebound, 2 assist ile oynadı. Takımın galibiyetinde ise Jackson 34 sayı ile önemli rol oynadı.


Hedo'yu All Star'a Seçtirmek İçin Oy Kampanyası

E-posta Yazdır
2012 NBA All-Star organizasyonu için Doğu takımı seçmelerinde aday gösterilen Hidayet Türkoğlu'na oy vermek için son gün 31 Ocak. 2012 NBA All-Star organizasyonu 26 Şubat 2012 Pazar günü Orlando’da gerçekleştirilecek. Bu müthiş organizasyonda Hidayet Türkoğlu, halk oylamasından gelecek oylar sonucunda Doğu takımına seçilebilir. Sezona iyi bir giriş yapan Orlando Magic’te takıma iyi katkı yapan Hidayet Türkoğlu için 31 Ocak 2012 tarihine kadar www.NBA.com sitesinde sürecek oyuncu seçiminde oy verilebilecek.

Hedo, Ersan ve Semih Kaybetti

E-posta Yazdır
Turk Avenue - NBA'de 8 Ocak Pazar günü oynanan 6 maç ile devam edildi. Hidayet Türkoğlu'nun forma giydiği Orlando Magic, deplasmanda Sacremento Kings'i 104-97 yendi. 26 dakika oyunda kalan Türkoğlu, 11 sayı, 4 rebound, 4 asist ile oynadı. Takımın en fazla sayı atan oyuncusu ise 22 sayı ile Richardson
oldu. Semih Erden'in forma giydiği Cleveland Cavaliers ise Portland Trail Blazers'e 98-78 yenildi. Semih Erden, beş dakika forma giydiği maçta sadece 1 sayı attı.

Sayfa 5 / 9