FUTBOL

Hiddink'e Maç Başı 700 Bin Dolar Ödenmiş

E-posta Yazdır
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Hollandalı hocaya 4 milyon euro ücret verildiğini, Türk vergi makamlarına ise gelir vergisi ve damga vergisi olarak toplam 7 milyon 445 bin 442 lira ödendiğini belirtti. Hollanda vergi makamlarına yatırması için 704 bin 673 euro da alan Hiddink yaklaşık 20 milyon liraya mal olmuş. A Milli Takım başında resmi ve özel 16 maça çıkan Hiddink'in maç başına aldığı ücret ortalama 700 bin dolara denk geldi.

Ligden Düşme Kalkıyor, Puan Silme Geliyor

E-posta Yazdır
Şikeye karışan kulüpler için öncelikle puan silme cezası uygulanacak. Bunun kriterini de Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu belirleyecek. Ayrıca kulüplere yüklü miktarda para cezaları da kesilecek.

Mesut Özil İstanbul'dan 4 Milyon Euro'ya Kimin Evini Alıyor?

E-posta Yazdır
Real Madrid’in Türk futbolcusu Mesut Özil, İstanbul’da ünlülerin sitesinden ev alıyor. Önceki gün Acarkent’e giden Özil, Erdal Acar’a ait olan evi 4 milyon Euro’ya almak için pazarlık yaptı. İspanya kariyerinden sonra İstanbul’a gelmeyi hedeflediğini söyleyen gurbetçi yıldız, bu evi alırsa Tayfur Havutçu ve Mustafa Doğan’a da komşu olacak. Geçtiğimiz iki günlerde iki günlük kısa tatil için memleketi Zonguldak'a gelen Özil, Türkiye'de büyük ilgi görmüştü.

Pascal Nouma'dan Fransız Sarkozy'e Tepki

E-posta Yazdır
Fransa’nın Ermeni soykırımının inkârını suç sayan yasayı kabul etmesine bir tepki de eski Fransız futbolcu Pascal Nouma’dan geldi: “Yaptığından dolayı Nicolas Sarkozy’den nefret ediyorum. Ben Türk pasaportu istiyorum. İsmimi de Numan yapacağım... Fransa'da doğan, Beşiktaşlı olan Pascal Nouma’ya helal olsun! Futbolu bıraktıktan sonra Türkiye’den kopama yan ve bizden biri olan Nouma, Fransa Parlamentosu’nun geçen hafta Ermeni soykırımının inkârını suç sayan yasayı kabul etmesine ateş püskürdü. Önceki akşam Maslak Refresh the Venue’de gerçekleştirilen yeni yıl partisine katılan Nouma, çıkışta gazetecilerin sorularını cevapladı.

Sayfa 4 / 8