Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu

Grand Central 100 Yıllık Tarihinde İlk Kez Mehter Takımı'na Ev Sahipliği Yaptı

E-posta Yazdır
Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) tarafından ABD'de bu yıl 32'ncisi düzenlenen Türk Günü Yürüyüş ve Festivali programını, Mayıs ayının tamamına yayma stratejisi doğrultusunda etkinliklere devam ediyor. Bu kamsapmda 14 Mayıs'ta New York Grand Central'da bir günlük Türk Festivali gerçekleştirildi. Bu yıl 100. yılını değişik etkinliklerle kutlayan Grand Central'daki Vanderbilt Hall'de düzenlenen festivalin açılış kurdelesini, AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, New York Başkonsolosu Levent Bilgen, TADF Başkanı Ali Çınar, New York Eyalet Senatörü Liz Kreguer ve New York Polis Departman Temsilcisi Amin Koşseim birlikte kesti. Canikli, bu tür faaliyetlerin, gelişen Türkiye'nin tanıtımına verdiği katkı açısından son derece önemli olduğunu belirterek, festivali desteklediklerini ifade etti.

New York Türk Restoran Haftası, 28 Mekanla 13 Mayıs'ta Başlıyor

E-posta Yazdır
Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu tarafından bu yıl ilk kez New York'ta gerçekleştirilen ''Türk Restoran Haftası'', 13 Mayıs Pazartesi günü başlıyor. 20 Mayıs'a kadar sürecek etkinlikte, Manhattan, Brooklyn ve New Jersey'deki 28 Türk mekanı müşterilerine yüzde 15 indirim verecek. TADF, etkinliği duyurmak için New York'ta yayın yapan New York Metro, NY Daily News, NY Post, Time Out ve Village Voice gazetelerine 19 Mayıs'a kadar reklam verecek. Türk restoranların büyük ilgi gösterdiği etkinliğe Manhattan adasından 17, Brooklyn'den 4, New Jersey'den 7 restoran katılıyor. 

Mayıs Ayı Türk Festival ve Yürüyüş Programını Açıklandı

E-posta Yazdır
Amerika’nın en eski ve en köklü çatı kuruluşu olan Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu, dünyanın en büyük Türk kültür festivali ve yürüyüşü olan “ New York Türk Günü Yürüyüş ve Festivali “programını açıkladı. TADF Başkanı Ali Çınar, 32’ncisini düzenleyecekleri programın bir ay boyunca süreceğini açıkladı. Çınar, Türk Günü Yürüyüş ve Festivali’nde ana temanın “New York Goes Turkish” olduğunu belirtirken, Grand Central’da yapılacak Türk Festivali temasının da “ Grand Bazaar to Grand Central “ olduğunu dile getirdi. Ayrıca 13-20 Mayıs arasında, New York’ta ilk defa Türk Restoran haftası yapacaklarını belirten Çınar, üye olan derneklerin de Mayıs ayı içinde TADF’nin destekleriyle özel programlar yapacaklarını belirtti.

Philadelphialı Türkler Davut Güloğlu İle Çoştu

E-posta Yazdır
Emine Yılmaz - Turkish Journal - Bu yıl beşincisi organize edilen Philadelphia Türk Festivali Franklin Delano Roosevelt Park'ta gerçekleştirildi. New York Başkansolosu Levent Bilgen ve Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar'ın katıldığı festivale gelen Türkler Davut Güloğlu'nun şarkıları ile eğlendi. Philadelphia Türk Festival Komite Başkanlığını Orhan Bayram yaparken, TADF'ye bağlı dernekler festivale destek verdi.

New York'un İlk Türk Restoran Haftası %15 İndirimle 13-20 Mayıs'ta

E-posta Yazdır

New York'un ilk ''Türk Restoran Haftası'' etkinliği 13-20 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu tarafından ilk kez uygulanan etkinlikte, müşteriler katılım yapan mekanlarda yüzde 15 indirimden faydalanabilecek. New York Restoran Haftası'na New York ve New Jersey'de faaliyet gösteren 14 restoran katılıyor. Bir örneği Washington, DC'de Türk Amerikan tarafından gerçekleştirilen ve şehrin en başarılı etkinliklerinden biri seçilen restoran haftası, New York'ta da gelenekselleştirilmek isteniyor. 

Sayfa 4 / 9